Hlavní obsah
Názory a úvahy

F-15 za cenu basy piva ročně aneb jak se Černochová přibližuje lidu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Korunka je korunce a máme nové stíhačky

27. 9. 19:08

Občanští demokraté se dnes zase o něco blíž příblížili k lidu. Ministryně Černochová nám vysvětlila, že nové stíhačky F-15 budou stát tolik, co by každý obyvatel ČR do roku 2069 dal za basu plzní ročně.

Článek

Občanská demokratická strana se vždycky zdála být taková parta pánů v modrém obleku, kteří jsou hodně pravicoví a často také dost konzervativní. Většinou je vnímána jako strana lidí z města nebo podnikatelů. Občas ale politici zatouží po tom přiblížit se dělnému lidu. Nedávno například v podcastu vykládal předseda ODS Petr Fiala o fotbale. Teď se k tomu přidala ministryně obrany na tiskové konferenci, kde oznámila, že si Česko koupí americké stíhačky F-15.

Prezentovala řadu čísel. Třeba, že to tedy bude stát 150 miliard korun, což znamená, že za 11 let na to půjde 7,3 procenta z ročního obranného rozpočtu. Přišla také se vskutku zajímavým výpočtem. Do roku 2069, tedy do konce životního cyklu 24 stíhaček to je „cena jedné basy plzeňského piva, rodinné vstupenky do zoo nebo kina. Tolik stojí naše bezpečnost“. No neberte to lidi!

Co přijde příště? Vyzná se ministr Blažek k lásce k tuzemské plachetnici (jakože rumu) a ponožkám v sandálech? Nebo se mohla třeba Miroslava Němcová začít točit videa, kde smaží řízky nebo vaří vepřo knedlo zelo. Nechme se překvapit.

Podívá se Fiala do Bílého domu?

„Sázíme na jistotu,“ řekl premiér Fiala k rozhodnutí vlády o stíhačkách. Zajímavé bude, jestli si takovýmhle nákupem vyslouží audienci v Bílém domě. V České televizi také zaznělo, že místopředseda opozičního hnutí ANO Karel Havlíček, který se lidu přibližuje jízdami vláčky s pejskem, chtěl, aby se s nákupem ještě počkalo tak dva roky. Nechtěl náhodou chytře počkat, až bude zase u moci jeho guru Andrej Babiš? Pak by si mohlo nákup stíhaček odmávat hnutí ANO a případnou návštěvu u amerického prezidenta by si vysloužil Babiš, který se lidu přibližuje neustále. Naposledy třeba tím, jak se nedokáže napít z lahve Coca-coly, kde je víčko přidělané k obalu.

Netrvalo to také dlouho, a další z obdivovatelů Andreje Babiše to hned prohlédl. „Vláda zakoupila za 400 miliard výlet do Bílého domu. Zaplatí to občané ČR,“ poslal na síť X další místopředseda ANO Radek Vondráček. Toho si dělný lid může pamatovat jako pána, co tančil na řečnickém pultíku v Poslanecké sněmovně s kytarou v ruce. Jinak s ním ale zas taková sranda není, možná mu chybí pejsek.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz