Hlavní obsah
Názory a úvahy

Holcův teleshopping pro dezoláty: Posílejte drobásky a budu nadávat Fialovi

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Prachy nesmrděj

7. 9. 10:51

Temná zákoutí internetu skýtají různorodou podívanou. Jedním z nejbizarnějších kousků poslední doby je internetová klauniáda na „televizi“ XTV, kde každý týden předvádí kdysi novinář Petr Holec opravdu brilantní analýzy současného dění.

Článek

Petra Holce jsme ještě mohli donedávna občas vídat v médiích jako politického komentátora, hlavně tedy v MF Dnes, v minulosti byl také třeba v Reflexu. Občas ho tak pustili na Prima CNN, kde působil hlavně jako ostrý kritik politiků. To, kam to dotáhl v poslední době, si ale málokdo asi dokázal představit. Novinářskou profesi se rozhodl asi pověsit na hřebík, protože to, co předvádí ve vysílání na youtube v rádoby televizi XTV Xavera Veselého, už je jen somrování drobáků za nadávání na vládu bez jakékoliv špetky objektivity.

Televizní teleshopping nenávisti začíná pravidelně tím, že mistr si zapálí doutník a představí nám formou sponzorského vzkazu, jaká vína mu zrovna zachutnala. Pozornému divákovi nemůže uniknout, že má rád vína italská. Lahve, které na začátku ukazuje, totiž vyhraje ten, kdo pošle do vysílání nejvíc peněz. Prakticky tedy dělá to, co celá řada internetových youtuberů a podobných tvůrců: Vykládá věci, co chtějí slyšet nebo vidět, a oni za to posílají takzvané donaty, tedy dary. Podobný případ je třeba OnlyFans, kde děvčata ukazují za peníze své vnady.

Typicky svoje vysílání začne úvodem, kdy zhodnotí politické události posledních dní. Mistr Holec si vybírá hodně omezené výseky reality, které pak interpretuje svým věrným. Vlastně jim vykládá svět kolem nich. V praxi se jedná o víc jak hodinový hnojomet na vládu Petra Fialy a ideálně také prezidenta Petra Pavla. Například minulý týden svůj středeční koncert zahájil, jak jinak, komentováním výstupů Petra Fialy. Zvolil si chytře zahájení agrosalonu Země živitelky, kde pár lidí pískalo, což samozřejmě z pohledu Holce znamená, že ho celý národ nesnáší.

Během dalších tří minut Holec řekne Fiala asi tak padesátkrát a skončí to brilantní analýzou, ze které vzešlo, že ODS již dávno neexistuje. „Fiala je lídrem spolku liberálního, levicovýho, mnohdy leninskýho… jménem Spolu. Už do sebe nasál Pekarovou a další soudruhy…,“ seznal Holec.

Sympatie k hlavnímu protivníkovi Petra Fialy Andreji Babišovi Holec nijak extra neskrývá, ale očividně si uvědomuje, že jeho fanoušci jsou spíše na něco ostřejšího. Proto to taky většinou v jeho programech netrvá dlouho a dostaneme se k tématu Ukrajiny.

Totalita kolem nás

Vytvořil třeba myšlenkový výron týkající Tomáše Čermáka, který má jít za svoje kremlobotí výroky do vězení. Mimochodem za podporu terorismu, kdy podle rozsudku vyzýval své nohsledy k tomu, aby zabránili třeba násilím přijetí novely pandemického zákona. Předtím ale už také dostal podmínku kvůli svým výrokům o Ukrajincích. Podle Holce by dávalo smysl, aby teda šel sedět taky Pavel Novotný, protože je podle něj na sociálních sítích šíří „kecy a nesmysly“. To by byla podle Holce spravedlnost. Neopomene ale připomenout, že hlavní šiřitel nervozity v lidech je Fiala, protože má totalitní manýry a tak dále. Posedlost Fialou také ukazuje Holec na sbírce výstřižků z médií, které divákům ukazuje, aby je pořádně dostal do varu, přičemž tak stokrát řekne, že Fiala lže.

Po fialovském úvodu ale přijde ta pravá náplň pořadu a to teleshopping. Do vysílání totiž musíte posílat daty, jinak si vás mistr nevšimne. Stačí poslat aspoň třeba stovku a dozvíte se, co jste chtěli vědět. Třeba, že kauzu Jiřího Pospíšila a jeho možné spojení s Redlem si vymyslel Deník N proto, aby Čižinský mohl přes sdílení článku na sociálních sítích lákat nové předplatitele Deníku N!

Blouznění o Pavlovi

Co ale možná prozradí pravou motivaci mistrova teleshoppingu je fakt, že se nijak neštítí šířit úplné smyšlenosti. Samozřejmě o kom jiném, než prezidentovi. Jeden z dotazů podporovatelů směřoval na to, co říká na to, že Petr Pavel má dodatečně podepsat Chartu 77. Kupodivu, přestože občas Holec svoje obdivovatele krotí a vyvede z omylu, když začnou vykládat absurdní nesmysly, tentokrát se asi jakékoliv možné zbytky nějaké novinářské objektivity jaksi vytratily.

Klidně nechal své publikum věřit v to, že smyšlený článek o prezidentovi chystajícímu se dodatečně podepsat Chartu 77 je realita. „Ano Petr Pavel se nám vysmívá a bude se nám vysmívat tak dlouho, dokud mu to bude procházet,“ pravil bez mrknutí oka a ještě přidal, že se děsí, co přijde 17. listopadu. Proč by taky něco uváděl na pravou míru, když zrovna lidi posílají penízky jak diví.

Pavel je jen tak mimochodem podle Holce „kolaborant totalitní moci“. Dokonce to i definoval. „Kolaborant totalitní moci je ten, kdo stejně jako agent Pávek, dnes prezident Pavel, kolaboroval tím, že byl její prominentní součástí a tělem i duší bránil průniku demokracie,“ vysvětlil.

K pojmu kolaborant se mistr ale rád vrátil, ale předvedl k tomu navíc brilantní myšlenkový veletoč. Miloš Zeman, který si na Hrad nasadil moskevskou spojku Nejedlého a bez problémů bagatelizoval zapojení Ruska do teroristických útoků v ČR, to kolaborant rozhodně není. Virózu, po které málem pozvracel korunovační klenoty, si totiž přivodil běžnou ekonomickou diplomacií. Jak rád Miloš říkal „politika všech azimutů“. Akorát na tu druhou stranu od Moskvy to moc nešlo. Zeman si podle Holce jenom „rád občas pokouřil s ministrem Lavrovem“.

Ukrajinci můžou za všechno

U toho to ale neskončilo, padl i dotaz, zda si prezident pozve na návštěvu dívku, kterou znásilnil mladík z Ukrajiny. Podle Holce se to rozhodně nestane, protože si zve jen „ukrajinský holčičky“, protože „jede ukrajinskou linku naší vlád“, zatímco Češi stojí v B týmu. Co si pod tím představit, moc nevím, ale pravděpodobně to je jen chytře hozená udička, na kterou se hned přichytí pár pěkných příspěvků na doutníčky.

Mimochodem pravidelně vykládá o tom, že česká vláda si chodí takzvaně „pro notičky“ na ukrajinskou ambasádu, protože tady rozhodují Ukrajinci o tom, co se smí a nesmí. Holcovi nijak zvlášť nedělá problém vykládat o komkoliv, koho třeba asi ani osobně nikdy nepotkal, očividné lži, protože podle něj lžou všichni politici a hlavně Fiala. Když padl například dotaz na to, kdo je to prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, dozvěděli jsme se nejen, že samozřejmě lže jako Fiala, je to lobbista a ještě k tomu je „nechutnej“.

Ještě do toho Pekarová

Prakticky jediný moment, kdy Holec opustí kanonádu Pavlů a Fialů, je jeho oblíbeným objektem zájmu Markéta Pekarová Adamová.

S předsedkyní Sněmovny také hned spojil další brilantní úvahu, když připomněl její výrok ohledně ekonomiky Ruska. To padlo jistě na úrodnou půdu a drobásky se jen sypaly. Rusko podle Holce ekonomicky prosperuje a má větší ekonomický růst než ČR. Zda je to pravda, on tedy rozhodně vědět nemůže a věřit tomu, co tvrdí Rusko v momentě, kdy jeden Rubl má hodnotu jednoho centu, je dost odvážné. Holec ještě neopomněl pochválit Putina, jak si pojišťuje nerostné bohatství Afriky, kde bezpečnost zajišťují wagnerovci. Je vůbec něco, co mistr Holec neví? Putin také podle něj ekonomiku předal, na rozdíl od naší vlády, do rukou ekonomů. V ten moment muselo publikum u obrazovek hýkat blahem.

Nezbývá než se ptát, jestli je pan Holec už takový zoufalec, že si musí vydělávat tímto způsobem a jestli čeká, že ho ještě někdy bude někdo brát vážně. Nějaké smysluplné politické debatě to rozhodně moc neprospívá.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reakce na článek

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz