Hlavní obsah
Názory a úvahy

Žena s mužským přirozením se může oženit s ženou. Co na to obránci normálního světa?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: iStock
21. 9. 11:33

Odpůrci manželství pro všechny se často zaklínají tím, že něco je nebo není normální. Absurdity v našem systému tu vytvořili hlavně politici.

Článek

Českými médii proběhla v poslední době zpráva o svatbě Lenky Králové, aktivistky za práva LGBTQ komunity. Mimo jiné ve svém pořadu na youtube přináší příběhy lidí, kteří vypráví třeba o ponižujících vyšetřeních sexuologa. Vzala si ženu.

Řada lidí se asi bude ptát, jak se tedy mohla žena oženit? Odpověď je poměrně zajímavá. Přestože se cítí být ženou a i jako žena vypadá, oficiálně je pořád muž. Sama to také již několikrát vysvětlovala. Prošla sice hormonální léčbou, ale v Česku si nelze nechat oficiálně změnit pohlaví, pokud se trans lidé nenechají vykastrovat. Protože to udělat nemohla, vznikla tak situace, kdy v občance má pořád mužské jméno i příjmení, i když vystupuje běžně jako žena. A protože je tedy papírově muž, mohla si vzít ženu. Jen tedy při obřadu musí zaznít její mužské jméno a je to.

Celá tato situace docela dobře vystihuje absurditu českého prostředí. Jsme mimo jiné jedná z již mála evropských zemí, která kastraci při změně pohlaví vyžaduje. Je to jen ale malá část celé klauniády, kterou tady hlavně politici předvádí k otázce manželství pro všechny.

ODS tu je jen pro někoho

Třeba taková ODS a její slovutní myslitelé mají často plná ústa svobody a demokracie, protože sledovat elektroměry je pirátský komunismus, ale svobodu vzít si koho chci, to tedy ne. Vypadávají z nich i absurdní bláboly jako třeba profesionální obyvatel Poslanecké sněmovny Marek Benda, který v souvislosti s manželství homosexuálů mluvil o muslimském mnohoženství a konci západní civilizace. Co by asi řekl o svatbě Lenky Králové? Možná je lepší se ho neptat.

To, že se čeští politici k LGBTQ komunitě často chovají odporně, ilustrují sice úsměvné, ale totálně hloupé komentáře lidovců. Ti si v poslední době asi řekli, že normální svět, o kterém ještě jako předseda Trikolóry mluvil rád třeba Klaus junior, budou bránit i za cenu toho, že budou k smíchu většině nějak racionálně smýšlejících lidí. Začalo to kuřecím a hovězím a teď to pokračovalo poslancem Benešíkem, který po sociální síti začal blouznit o tom, zda manželství pro všechny znamená, že si bratr vezme sestru. Těžko si lze představit, s čím přijdou příště.

Vyruší se to navzájem

„Díky tomu, že se dva blbé zákony vzájemně vyruší, můžeme s Nelou uzavřít plnohodnotné právoplatné manželství,“ napsala Lenka Králová na X. Bohužel v případě Bendy a Benešíka se blbost spíše násobí. Tito politici totiž opakovaně ukazují, že jim lidé, jako je ona, jsou úplně jedno a absolutně nemají zájem, pro ně něco dělat.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz