Hlavní obsah
Aktuální dění

Znamená manželství pro všechny, že si bratr vezme sestru? Ptá se lidovec

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: KDU-ČSL
19. 9. 13:14

Lidovečtí poslanci v debatě o manželství pro všechny stále dokazují, že jich je ve Sněmovně opravdu více, než je zdrávo. Další kvalitní zářez do debaty si může připsat poslanec Benešík.

Článek

Na to, že debata o manželství pro všechny jako magnet přitahuje bizarní vyjádření všeho druhu, si už lidé v Česku nejspíše zvykli. Dříve třeba vyjádření o tom, že homosexuálové jsou devianti, zazněla třeba od Jaroslava Foldyny z SPD, který sám v roce 2018 chtěl muži demonstrujícímu proti jeho kamarádům Nočním vlkům podle jeho slov „dát jazyk“. Do vedení na pomyslném žebříčku homofobie se ale v poslední době s velkým náskokem tlačí lidovci.

Veřejnost se v poslední době mohla například seznámit s panem poslancem Hellerem, o kterém většina lidí pravděpodobně nikdy neslyšela. Stačilo ale stoupnout si na pultík v Poslanecké sněmovně a v debatě o manželství o všechny začít vykládat, že kuřecí je kuřecí a hovězí je hovězí.

Po hovězím přišel incest

Netrvalo to dlouho a lidovci mají již další pořádný zářez. Tentokrát se lidu na sociální síti X poslanec Ondřej Benešík táže, zda tedy manželství pro všechny znamená, že si bratr bude moci vzít svou sestru. Oku pozorného čtenáře nemůže uniknout, že to ani jaksi nedokázal správě napsat, ale to lze připsat zápalu v boji za udržení tradiční rodiny. „Manželství pro všechny? Bude si tedy bratr vzít svou sestru,“ píše poslanec.

Tento další jistě památný výrok z úst lidoveckých politiků navazuje na poněkud širší zamyšlení předsedy sněmovního Výboru pro evropské záležitosti. Na síti se nejdříve pochlubil snímkem, kde je podle něj svět jistě stále v pořádku.

Ono by možná nebylo od věci zamyslet se nad tím, jestli to neřeší hlavně lidovci. Výraz 76 pohlaví často používají lidé nebo politici, kteří se homofobií příliš netají.

Pan poslanec by se možná mohl zamyslet, jak může být třeba gayům, které jejich rodiče nutili nosit kroje, aby „kluci byli kluci“. Jeden z nich se o svoje zážitky z krásného světa plného lásky na Moravě podělil:

Přelidovcováno

Lidovci jsou dnes strana, která je Poslanecké sněmovna zastoupena v mnohem větší míře, než je jejich reální podpora. Bez koalice SPOLU by se možná do Sněmovny ani nedostali, ale mají 23 poslanců. Očividně se rozhodla minimálně část z nich veřejnost přesvědčit, že tam nemají co dělat. A docela se jim to daří, stačí se podívat na poslední volební průzkumy.

O co jim jde?

Možná by si vážení lidovci mohli začít všímat něčeho jiného než homosexuálů a manželství pro všechny. Jako totální drzost vůči vůči LGBTQ je jejich vlastní návrh novely zákona o registrovaném partnerství. Tuto snahu také například iniciativa Jsme fér ihned označila jako něco, co má naopak stejnopohlavnímu manželství vlastně zabránit.

Jako vrchol bizáru pak působí to, že spoluautorem novely je lidovec Jiří Navrátil, který loni veřejně oznámil, že je gay. V kontextu toho, co jeho strana předvádí, to působí asi tak, jako by se černoch v 50. letech přidal ke Ku-klux-klanu.

Dalším vrcholem lidovecké drzosti a pokrytectví je také jejich hlasování pro to, aby se manželství muže a ženy dostalo do Ústavy. Možná by se lidovci mohli zkusit zamyslet nad tím, zda kvůli čtyřprocentní menšině z nich po příštích volbách může být dvouprocentní strana.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz