Hlavní obsah
Názory a úvahy

„Lampasák v podhradí“ aneb Prezident sestoupil z andělských výšin na Ceny Anděl

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay.com
16. 4. 13:36

Zvládl to bez koleček, bez podpory chlapů jako hora, kteří by ho podpírali a jistili ho. Česko si přece nemůže dovolit prezidenta, který upadne…

Článek

Upadající morálka, sebereflexe či hlava je věc jiná, to jsme si dovolovali s prezidentem lidu až příliš dlouho. Možná tak dlouho, že jsme sami upadli, na hlavu samozřejmě.

Nebreč, Franto

Máme prezidenta, který je chlap jako hora a stojí sám jako v pozoru. Lampasák od pohledu. Já se na něho nemůžu ani podívat, řekl by Franta. Ta jeho Mařena by zatím po očku pokukovala. To aby aspoň někdy viděla, jak vypadá pořádný chlap, chlap, který nenadává u piva v hospodě nebo doma u televize, nestěžuje si na život, nekňučí, jak ostatní mají všechno a on nic. On nic, on muzikant.

Představ si, Máňo, chlap, který prostě dělá svoji práci dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. A nebojí se přiznat vlastní chyby. Nebojí se. I takoví existují a občas z nebe sestoupí i na zem, tedy Z HRADU NA ANDĚLY (velká a malá písmena si doplň).

No jo, Máňo, měla sis holt líp vybrat. Jasně, Máňo, stejně je ten hradní pán určitě povýšený, určitě neuklízí ponožky, vždy má na to jistě nějakého toho slouhu. Kdo ví, co všechno je o něm ve složkách. A kdo ví, kdo ho vlastně platí. Nakonec buď ráda za toho svého Frantu. Není tak špatný, výplatu přinese, nebije tě, sice nadává, to jo, ale ne tobě. Co bych ještě chtěla?

Prezidenta lidu?

Časy se mění

Sebestředného staříka, kterému časem s mentální kapacitou poklesla snad i schopnost rozeznat, co že to na tom hradě vlastně činí, jsme si vyměnili. Už bylo na čase. My Češi prostě umíme, uměli jsme to za komunismu, umíme to i teď. Že bylo líp? Bude, bude líp?

Komunismus? Komunista? Uff. Já bych je zakázala, jako ty internety, všechny ty články těch slabomyslných pisálků. A ty volby taky. Volby? O fous to projel sebestředný hrdina sociálních sítí pro mladé, kterému s nárůstem jmění narostla i neoblomná víra v sebe sama. Ne, fakt nemůže pochopit, že ho neuctívá většina, na takové počty to on není, on se totiž pohybuje řádově mnohem výš. Nad námi všemi. Ne, nemyslím Soukupa, to sis spletla program. Ten je teď v kabaretu Žilková a spol. Tento teď hraje poslance v parlamentu. To je ústav. To je jinej frajer!

Víra v sebe sama tomuto frajerovi neurčitého věku se stádem tupých oveček a nejostřejším marketingovým týmem široko daleko nechybí. Zvládne to i bez Jezulátka (ale ještě tisíckrát sám sebe bude ujišťovat, jaký je bůh, když kvůli němu dokonce zavřeli kostel). Není divu, že se jeho svět točí kolem něho (o nějakém Slunci a planetách nemůže být řeč, to je kampaň, to vás děti určitě navedl ten Kalousek, Pekarová, Fiala… ano, prosím doplňte libovolného nečlena sekty, ano?) Vždyť má přece Alenku z pokladnice divů a Lelíčka, co to zařídí. A má svoji víru, přece, nabubřelou do té míry, že snad začal věřit i svým vlastním lžím. Existuje i vysvětlení, že pan SORRY JAKO (a ta čísla taky nesedí) opravdu postrádá jakoukoliv sebereflexi a schopnost jakéhokoliv náznaku svědomí. Na takové tvrzení je však potřeba víra v ryzí podobu zla, která se autorovi tohoto článku nedostává, spolu s rozumem, schopností psát, uvažovat, myslet, vhodně volit (nejenom slova)… ano, nechť si doplní každý člen, pardon čtenář, dotčený, komentátor tohoto článku, naprosto bezpředmětného, ubohého, laciného, psaného na objednávku samozřejmě (doplň si sám koho).

Kde to jsme?

Takže máme na hradě lampasáka. Nejenže si dovoluje vykonávat funkci prezidenta (ano, byl právoplatně zvolený, ovšem to ten minulý taky a tak už jsme si zvykli, že prezident je přes den zalezlý ve své noře a ven posílá jen své rádce, parkování stranou). On si dovolil narušit maškarní akci pro vyvolené.

Ne nejde o Comic(s)-Con, festival fantasy, scifi a hororu, ten je o kousek dál. Tohle je jiná akce, název Comic(k)-Com by neprošel, už tak se to plete a účastníci by nám mohli i přebíhat. Praha je dopravně vytížená dost. Už žádné novinky, prosím (velké písmeno si, prosím, případně doplň sám, na vlastní Nebezpečí).

Takže bez komedie, tato akce míří výš, míří až k andělům! Kam se se svým hradem, prezidente, hrabeš? A co to máš na sobě?

Oblek do reje barev, tvarů a figurek vyleštěných z bídy do nejvyšších sfér luxusu současných médií a nejbohatšího chaosu sociálních sítí? To je tedy vrchol! Kolik námahy si museli ti interpreti vlastního ega (čest čestným výjimkám) dát s výběrem kostýmu? Jak složité muselo být vybrat něco, co ve světě „podívej se, jak jsem mimo“ bude něco mimo (společenská pravidla, vkus, styl). A on jim to takto pokazí – oblekem.

Představ si, Máňo, on přišel v obleku na Anděly, lampasák jeden!

A víš co, stejně ty ceny stály za zlámanou grešli, moderátor měl přednes jak ChatGPT (to jsou ti roboti, jak nás oberou o práci). Ale neboj, Agroferda, Alenka a Lelíček nás zachrání před všemi těmi roboty i nemakčenky kdo ví odkud, před celou Evropou, světem, před všemi těmi ANDĚLY (malá písmena si doplň, ale ať se u toho moc neunavíš, ať ti zbude energie na volby. Už aby byly, že?)

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz