Hlavní obsah
Seberozvoj

O úspěchu a kráse lesa

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Šalom
21. 11. 9:27

Je cílem člověka být zdravý, bohatý a úspěšný? A neuniká nám při honbě za tím vším život samotný?

Článek

Dnešní leadeři, a je úplně jedno, jestli ti duchovní, anebo ti pragmatičtí, čistě na materiálno zaměření, učí vlastně to samé. Jak být spokojený, bohatý, zdravý, zkrátka úspěšný.

Zajdeme-li do lesa, tak občas narazíme na vskutku nádherný strom. Strom, který nám hned padne do oka. Je vysoký, zdravý a nějakým až čarovným způsobem zasazený do místa, ve kterém se jeho krása může vyjímat.

Skloníme-li hlavu od jeho nádherné koruny a začneme-li se pozorně dívat, spatříme, jak se všude kolem jeho spanilé krásy krčí zakrslé stromečky, bojující o trocha světla a vláhy. Spatříme zástupy stromů obyčejných, nějaké nemocné, zetlelé, a dokonce tisíce stromů nenarozených. Tedy jejich plodů. Jako by je stvořitel jen tak rozmařile pohodil na místa, kde nemohly nikdy zakořenit, nebo sice dopadly na úrodnou půdu, ale staly se potravou lesní zvěři.

Lesu je to jedno. Protože krása onoho staletého krasavce je krásou a spanilostí celého lesa, včetně těch zakrslých, nemocných, umírajících, obyčejných, nenarozených. V lidském pojetí tomu však není. Není totiž příliš cool, učit se poznání, že i ti malí, bezbranní, nemohoucí, obyčejní, špinaví, nespatření, neobdivovaní, zetlelí, zmožení a z kořenů vyrvaní jsme my. A žádní bezejmenní my. Prostě jsem to já a jsi to i ty, milý čtenáři.

Bez tohoto pochopení a přijmutí role v příběhu však nemůžeme nikdy poznat, natož zažít, krásu celého lesa.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz