Hlavní obsah
Názory a úvahy

Jaké asi mají vzdělání šéfové odborů a nejen těch školských?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

22. 11. 11:16

Bylo by to veselé, kdyby to nebylo smutné.

Článek

Naší odboráři si vymohli na vládách, že plat učitele musí být 130% průměrného platu. Také mají požadavek, že platy lékařů mají být 300% průměrného platu. Výsledkem je, že čtvrt milionu pracovníků má silně nadprůměrný plat. Proto musí existovat protiváha pracovníků, kteří mají platy podprůměrné. No a naše slavné odbory chtějí po vládě, aby tito lidé měli minimálně průměrný plat. Kdyby je vláda vyslyšela a platy zvedla, vznikne nový průměr, daleko vyšší. Pak by vláda musela zase zvednout platy učitelům a zdravotníkům. Tím by vznikly zase platy podprůměrné. A tak stále dokola.

Výsledkem by byly kontinuálně rostoucí platy, kde by rychlost růstu byla dána délkou cyklu změn platů. To je velmi zjednodušené pro pochopení.

A další důsledek? No ano, inflace by také kontinuálně rostla.

A tak se vracím k titulku a odpovídám. Buď nemají vzdělání žádné, nebo jsou to pěkní vykukové, od kterých je lepší držet se dál.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz