Hlavní obsah
Názory a úvahy

Aby konflikt s Ruskem neeskalovali

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Suscitator
3. 3. 10:08

Zaráží mne, a již nějakou dobu, hrůzná realita ruské agrese na Ukrajině.

Článek

Pokud někdo tvrdí, a to veřejně, že agresivní útočná válka Ruska proti Ukrajině má složité politické, historické a hospodářské kořeny a není snadné najít jednoznačné řešení, tak těmito výroky potvrzuje, že:

1) záměrně ohlupuje čtenáře či posluchače

2) je nepochopitelně nadřazený

3) je intelektuální despota

Ukrajina se brání a Rusové si útočí a ničí s vědomím, že nebudou nikdy hnáni k odpovědnosti. A tak hází bomby, střílí z děl, ruští vojáci vraždí a páchají válečné zločiny… ale Ukrajinci mohou jediné, a to je pouze sestřelovat, chytat a schovávat se, ale jinak nesmí Rusům žádným oprávněným obranným způsobem bránit v útocích, a proč? Aby konflikt s Ruskem neeskalovali. Čtete správně, aby brutální napadení Ruským agresorem napadení Ukrajinci neeskalovali. Přesně k takovému chování při obraně své země politická elita Západu nutí už třináctý měsíc Ukrajince.

Co by naivní filosof se zamýšlím nad tím, proč Západ k takovému jednání Ukrajince nutí? Proč už není ruský agresor eliminován? Z jakého důvodu Ukrajinci nesmí válku přenést na ruské území. Jen proto, že agresoři vlastní jaderné zbraně? Takže Rusové mohou beztrestně páchat závažné válečné zločiny, aniž by tu byla sebemenší naděje na ukončení konfliktu a potrestání jednoznačných viníků. Vážně? Na Rusko platí staré židovské přísloví:

„Špatný soused ti působí trvalou škodu.“

V souvislosti s ruskou agresí mě napadá a mohu potvrdit, že již velmi dlouho, Ukrajinci se ocitli ve vzdáleně podobné situaci jako Izraelci. Jak dlouho to mají Ukrajinci vydržet a proč?

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz