Hlavní obsah
Názory a úvahy

Ach jo, už zase!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jiří Vítek / Seznam.cz
12. 3. 16:21

Někdo je aktivní alkoholik a jiný je aktivní tlučhuba. A to, že pan prezident Pavel je aktivní prezident, tedy dokonalý opak jich obou, tak koná a jedná jako hlava suverénního a demokratického státu.

Článek

Coby naivní filosof bych chtěl v tomto satirickém textu jen letmo a povrchně se zaměřit na dvě kdysi výrazné osobnosti v naší společnosti – aktivního alkoholika a aktivního tlučhubu. Obě tyto vlastnosti mohly mít negativní vliv na životy lidí, tedy převážně jejich voličů, a zdálo se, že za jejich úřadování bylo snad i populární být právě tímto aktivním typem člověka.

Někteří lidé se snaží skrýt svůj problém s alkoholem a tlučhubstvím. Ale proč by tohle zrovna dělali prezidenti, už díky všem bohům a bohyním vyšumělí, že? Veselme se a radujme se! Už jsou konečně pryč časy, kdy bylo v módě být aktivním alkoholikem a aktivním tlučhubou. V pozici moci se jeden bývalý (ne)prezident dokonce chlubil tím, že se dokáže pod vlivem alkoholu rozhodovat a jednat jako hlava suverénního a demokratického státu. To je přeci nejmíň na medaili za zásluhy!

Oba neustále druhé lidi osočovali, kritizovali a uráželi, ale hrb na svých zádech neviděli. V dnešní době se často říká, že neexistuje žádná špatná publicita, tak proč se nevyskytovat v médiích jako aktivní tlučhuba a aktivní alkoholik? Je to přeci zábavné a trendy. Ale víme, že není. Byla to jedna velká ostuda. Ale už je tato epizoda za námi.

Konečně máme prezidenta, kterého potřebujeme a za kterého se nikdo nemusí stydět. tedy, na nového pana prezidenta platí staré sumerské přísloví:

„Tam, kde nejsou muži, buď mužem ty.“

A v kontextu řečeného, muž jistě nemá za svůj životní cíl být aktivním alkoholikem a aktivním tlučhubou, že?

Takže vy, kdo zas máte potřebu znevažovat, osočovat a kritizovat; ať už jste aktivní alkoholik, aktivní tlučhuba nebo dokonce obojí, nemějte obavy. Nikoho už nezajímáte.

Konečně máme prezidenta, kterého můžeme považovat za vzor pro celou společnost. Jeho přístup k vládnutí, věřím, bude profesionální a zodpovědný, což mi přináší naději na lepší budoucnost. V kontextu toho, je důležité si uvědomit, že aktivní alkoholismus a tlučhubství nejsou vlastnosti, které bychom měli chválit a podporovat. Je to spíše projev nízké úrovně kultury a absence empatie a respektu k ostatním lidem. Nový pan prezident nám ukazuje, že je možné být úspěšný a silný lídr bez takových negativních vlastností.

Pokud máte potřebu někoho osočovat a znevažovat, je na čase, abyste se zamysleli nad svým chováním a začali se soustředit na pozitivní a konstruktivní činy.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz