Hlavní obsah
Názory a úvahy

„Ale my českou korunu nikdy nezaprodáme!“ křičí hrdý Čech.

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Suscitator
21. 3. 8:18

My českou korunu nikdy nezaprodáme! My nikdy vlastní měnu nezradíme! Nedovolíme těm štváčům, co zde chtějí euro, aby nás obelstili! A je nám jedno, že platíme slabou korunou a ostatní vyspělé státy kolem nás platí silnou měnou – eurem.

Článek

My máme přece ještě nějakou hrdost a je nám jedno co to stojí tu naší malou republiku peněz. Jsme Češi a koruna je česká. Kdo skáče podle eura není Čech! Jen si pozorně všímejte, kdo jsou největšími odpůrci eura. Mám pocit, že lidé v Čechii, kteří podlehli ruské a proruské propagandě, odmítají euro. Ale to je celkem pochopitelné. Euro je viditelným znakem, že státy, jež tuto silnou měnu přijaly, někam patří a vyslali do světa jasný signál. A jaký? Jsou členy vlivného klubu!

Ale dost výkřiků! Musím těm lidem říct pro ně jistě nemilou informaci, že českou korunu nahradíme eurem, jistě, a už je jen otázkou blízké budoucnosti kdy.

Přijmout euro v Čechii tak bude zřejmým důkazem důsledného odruštění české společnosti.

Takže, v Čechii platíme za dovoz zboží slabou korunou a ostatní vyspělé státy kolem nás platí silnou měnou – eurem. To je jako kdybychom šli na večeři s bohatými přáteli a museli si objednat nejlevnější polévku z jídelního lístku, zatímco oni si dávají humra a šampaňské. A my odmítáme jejich rady, že jsme zbytečně moc skromní a že bychom si mohli dopřát něco lepšího.

No jo, ozve se stále neodruštěný čecháček:Ale my českou korunu nikdy nezaprodáme!“ Nebudeme nikdy skákat, jak Bruselský bič práská! Možná bychom mohli začít tisknout vlastní peníze s obrázky Andreje Babiše, Karla Gotta anebo ještě lépe Miloše Zemana. To by určitě zvedlo hodnotu naší měny a zlepšilo naši obchodní bilanci.

Ale nebylo by lépe pro nás všechny abychom přijali euro jako oficiální platidlo? Ale to by asi nebylo tak legrační, že?

Proč tedy odpůrci eura mají v Čechii tak silný hlas?

Možná proto, že se bojí ztratit svou milovanou korunu. Nebo možná proto, že si myslí, že euro je nějaký zlý plán Evropské unie na ovládnutí světa a tím tedy i slovutné, líbezné a krásné Čechie. Nebo možná proto, že jsou prostě zvyklí na to, že směrem na Západ je vše dražší a odmítají přijmout pro ně zřejmě velmi zneklidňující myšlenku: A co kdybychom byli bohatí stejně?

Ať už jsou důvody ještě stále neodruštěných čecháčků jakékoli, jedno je jisté: podle mého nemají rádi změny k lepšímu. A to je škoda, protože euro by jim mohlo přinést mnoho výhod. Například by nemuseli počítat kurzy a platit poplatky za směnu peněz. Nebo by mohli cestovat po Evropě bez starostí o hotovost. Nebo by mohli být součástí silné a stabilní měnové unie. Ale co já vím? Já jsem jen naivní filosof. Kdo pro euro skáče, není Čech!

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz