Hlavní obsah
Názory a úvahy

Jak vzácný pták je politik, který není alespoň malým tyranem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Suscitator
17. 2. 11:30

Dnes si zas všímám, že si mnozí z vás neuvědomují důsledky rozhodování současné politické elity.

Článek

Ne, neměl jsem to udělat. Vyjít ze své humidní sluje a zadívat se směrem k politickým elitám, jež rozhodují o věcech, které jim dle mého názoru ani nepřísluší, protože by neměli rozhodovat o potřebách a důstojnosti občanů ti, jimž jde zejména o to naplnit státní kasu pomocí výběru daní a krácení důchodů. Čeho tu jsem zase svědkem a nechtěným? Že je nezajímají ani ti, kdo je zvolili. Ovšem při výběru daní a krácení důchodů tyran nezná míru a jako v malých věcech, tak ani ve velkých ji nikdy nedodržuje. I tomu nejmenšímu tyranovi je lhostejné, pokud se život občanů, a to i jejich voličů zdražuje, ba naopak bych i řekl, jsou rádi, když se zaměstnávají lidé rostoucí drahotou.

Zas a znova se potvrzuje pravda starší než naše kultura, že ti, kdo vládnou, jsou-li neschopní změny, vracívají se ke špatným zvykům. Tuhle pravdu znali již Sumerové. S trpkou pachutí v duši musím uznat, ano měli pravdu. Poznávám tam tyrany, ano, nebo ne?

Ukazuje se, že nejsou lepšími politiky než ti, kdo byli před nimi. Jsou stejně cyničtí, nekompetentní, neústupní a tvrdohlaví. Stejně drzí, nehorázní a neuspokojiví. Stále se drží svých špatných zvyků. Ale mnohem hůře, tihle umí ještě méně, ale ustoupit lepším nechtějí. Dokonce tvrdí, že my máme právo… A já mám právo vás kritizovat. Obviňují dobu, ale oni sami jsou příčinou špatných věcí, které se dnes dějí v České republice. Závory je pozdě dávat, když zloději jsou již v domě. Tihle mají převeliké štěstí, že zrak mnoha dobrých lidí je obrácený jinam a nejen vlivem událostí na Ukrajině. Tak mohou páchat nedobro téměř bez povšimnutí. Sahají všude tam, kde by si za běžných a normálních okolností politici jinak sahat nedovolili. Svévolně prosazují všechny svoje špatné návrhy. Například omezují mimořádné valorizace penzí, prý pouze jednou, anebo usilují o to, aby se zbytečně zvyšoval věk odchodu do důchodu, aby neúměrně rostly odvody OSVČ… Ale konec jízlivých poznámek!

Chcete-li prodlužovat odchod do penze, krátit důchody a zvyšovat daně, konejte tak, ale souběžně s přeměnou průmyslu! Zkomplikujte podmínky všem levným montovnám. Podporujte české, ale klidně i západní firmy, ovšem jen ty, které v České republice vyrábějí a prodávají své produkty. Vytvořte těmto firmám co nejlepší podmínky, dělejte maximum proto, aby se průmysl propojil nejen s univerzitami technického zaměření a rostla tu generace vysokoškolsky vzdělaných specialistů, ale firmy propojte i s učňovským školstvím, aby i dělníci nedělali nádeničinu, ale uměli ovládat technicky vyspělé zařízení. Zaměřte se na podporu řemeslníků, aby skončila ostrakizace práce rukou. Lidé zbohatnou jedině tehdy, když přestanou být levnou pracovní silou.

Co má být tedy vaším cílem? Propojujte a podporujte.

Ale mám stále sílící pocit, že mě ani dnes nikdo z vás neslyší. A tak jsem si raději měl hovět ve své jeskyni a v klidu naslouchat našeptávání větru a zírat do hvězdného nebe. Protože zase vidím, jak vzácný pták je politik, který není alespoň malým tyranem.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz