Hlavní obsah
Názory a úvahy

Ne, já nejsem normální člověk

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Suscitator
25. 4. 8:56

Jsem divný, protože vnímám svět takový, jaký je, a nevymýšlím hlouposti.

Článek

Víte, co mě fascinuje? Stále častěji se setkávám s podobnými tvrzeními, že žába hýká a osel kváká. Když tvrdím ale to je přece nesmysl, okamžitě mě drtí argumentem: Tvoje vnímání jsou pouhé faktické informace. A dali my tyto příklady:

Co když je běloch černý uvnitř? Ale já jim na to řekl. Samozřejmě, ovšem stále je bělochem, i kdyby byl sebečernější uvnitř.

Co když je tlusťoch ten nejvtipnější člověk, kterého jste kdy poznali? Ale já jim na to řekl. Samozřejmě, ovšem i kdyby byl vtipný tak, že by rozesmál i sochu Davida [[1], stále bude tlustým tlusťochem.

Co když je hubeňour neuvěřitelně silný? Ale já jim na to řekl. Samozřejmě, ovšem pořád bude hubeňourem hubeným i kdyby jednou, a ještě tou slabší rukou a na jedné noze, k smrti umlátil Kyklopa [[2].

Ti lidé mi chtějí namluvit, že osel kváká a žába hýká. A když říkám, že osel nemůže kvákat a žába nedokáže hýkat ťukají si na čelo a mají mě za blázna. A dokonce tvrdí, že bytost s ňadry a lůnem může být de facto mužem s ženským tělem a naopak.

Když říkám, ale to je přece nesmysl! Hned mi odporují a říkají, že to já jsem zcela nepřirozený a jsem úchylný, když tvrdím, že osel hýká a žába kváká.

No dobrá, tak abych nebyl (ne)mocný a (ne)zdravý budu otevřený novým způsobům myšlení a nebudu se jim bránit, jenom protože jsou tyto způsoby odlišné od toho, na co jsem zvyklý.

Ano dnes jsem prozřel a už vím, že i osel, byť má tělo osla, je vlastně uvnitř žábou. A žába s tělem žáby může být de facto oslem v těle žáby. Od této chvíle už vidím osla a vím, hle zvíře, jež se cítí žábou, byť je oslem!

[1] Renesanční sochařské dílo Michelangela Buonarrotiho

[2] obr s jedním okem uprostřed čela

Báseň pro normální lidi

Černoch je černý

ech, co na tom bys měnil?

Ráno – oba víme –, že není nocí

nebo chrochtání kvákání žab,

oslů hýkání snad lahodnou písní je?

Chceš měnit přírodou daný taj.

Jak ale víš, každý dílo rukou božských

ech přeci je a vše dobře je stvořeno.

Čas každému míru vyměřil,

ech proč bys měnit měl urputně

rozhodnutí z dávných dob!

Nýt nejsi a být lidmi jsme stvořeni byli.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz