Hlavní obsah
Názory a úvahy

Myslet! A ne tupě škrtat.

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Suscitator

Vlk a ovce

13. 5. 19:34

V tomto velice kratičkém textu se zabývám poznáním, že vláda si půjčuje na náš úkor, a ještě nám říká, že se zadlužujeme my občané, a proto musíme dluhy vlády splácet.

Článek

Vláda nás opět překvapila! Rozhodla se šetřit, au! na náš úkor – škrtá. Zvyšuje daně a zdražuje. To je snad nějaký vtip, že ano? Asi tak, jako když se snažíte rozsvítit petrolejku, ale místo toho podpálíte chalupu. Ale proč se to děje? To je snad jasné – vláda si půjčuje a pak se splácí půjčky půjčkami. To je stejně chytré, jako když se pokoušíte nalít vodu do propustného kyblíku. Když to nejde, tak se snažíte nalít víc vody, ale výsledek je stejný – voda stejně uniká. Jestliže se chcete stát úspěšným podnikatelem, zkuste se inspirovat vládou. Nenamáhejte se myšlenkami na to, jak chytře investovat, vůbec ne! Půjčujte si a splácejte půjčky půjčkami. Jakmile to přestane fungovat, prostě si půjčte ještě více. A pokud se náhodou dostanete do dluhové pasti, řekněte si: „Však co, když můžou oni, tak já taky!“ Takže, drazí čtenáři, máme šikovnou a inovativní vládu, která nám ukazuje, jak se dá žít v dluhovém perpetuum mobile. A kdo ví, možná se z nás jednoho dne stanou také „velcí hráči“ a budeme moci půjčovat peníze ostatním zemím. Ha, ha, ha! Tak tedy, dámy a pánové, ať žije dluh a ať žije vláda! Sláva, třikrát sláva dluhovému perpetuum mobile. Jára Cimrman jásá, Švejk jásá, a hloupý Honza světe div se také!

Vláda si půjčuje od nás. Z našich daní, poplatků a odvodů. A co s tím dělá? Splácí jiné půjčky. To je přece geniální, ne? Vláda si půjčuje od nás, abychom jí zaplatili úroky z jiných půjček, které si vzala odjinud. A pak nám řekne, že jsou nutné škrty! Že musíme šetřit, protože žijeme na dluh! Vám tedy řeknu na to nepřišli ani Kréťané a že ti byli panečku vychytralí!

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz