Hlavní obsah
Názory a úvahy

V konstrukci světa se Rusko drolí jako hlína

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Suscitator
27. 1. 8:00

V tomto krátkém výňatku se co by naivní filosof zabývám myšlenkou, zda se Rusko opravdu rozpadá. Zatím vše nasvědčuje tomu, že ano, že se opravdu rozpadne.

Článek

Drolení započalo de facto již v roce 1825 během úspěšně zpacifikovaného povstání děkabristů proti carovi Mikuláši I., zesílilo o osmdesát let později, 22. ledna roku 1905, a poté, o dvanáct let později, se stalo drolení již nezvratným procesem. Rusko zaniká pozvolna ale jistě. A jeho místo ve světě zaujmou Čína spolu s Indií.

Jde o přirozený vývoj státu, který vystavěl svůj rozvoj na násilí a na porušování dohod, kde státní moc se běžnému občanovi stala vlkem.

Co ruský lid a občané přinesli světu? Především kult státního násilí efemérně nazvaným komunismem (či socialismem). K dnešnímu roku (2023) odhaduji, že zrůdná myšlenka temné ideologie má na svědomí už více než 100 000 000 životů po celém světě a oběti přibývají.

Rusko je hrubé a brutální. Tamější kulturu vytvářejí lidé povrchních myslí. Všichni Rusové se neustále zabývají cizími věcmi, ale nikdy sami sebou. Rusové nenávidí individualismus. Nenávidí všechny ty, kdo odmítají nadvládu nad svým Já. Takoví jedinci byli a jsou v Rusku vnímání jako vyvrhelové a narušitelé pořádku. Musí být trestáni a trvale ničeni až do „sedmého kolene“. Tato brutální hrubá nátura se projevuje i navenek vůči světu za ruskými hranicemi.

Pro Rusy mají hodnotu jen jejich dějiny. Vyrůstají v tom, že sobě jsou vším a že všechno, co se děje ve světě, je činěno kvůli nim a pro ně. Ale jací jsou doopravdy? Neumí se zhodnotit. Prohrávají, a proto útočí a nenávidí. A pohání je bezuzdná závist, že my jsme jiní a sebevědomí. Jak už víme, být jiný a egoistou je v Rusku zakázáno a tvrdě trestáno. Oni jsou vlastníci historie a de facto celého lidstva. Ale co udělali pro dobro druhých?

Rusko se rozdrolí. To je už jisté.

Ptáte se, kdy se to stane? Stane se to, ale nejprve musí skončit móda nošení růžových brýlí. Rusko je posledním přízrakem dvacátého století. Je dožívajícím zlým duchem uplynulého věku. Je lhářem a vířitelem iluzí, jež se již dávno přežily. Rusko je otcem všech moderních lží, a proto musí zaniknout. Jde o přirozený vývoj světa, ze kterého se Rusko samo vyťalo. Jakmile Rusko zanikne, zmizí ze scény světa státy, které jsou na něm finančně i vnitřně politicky závislé.

Stát, který Rusové utvářejí, ani nemůže dopustit, aby kdokoli v něm žijící (nebo spíše z našeho pohledu trpící) měl svou vlastní vůli. Individuální svobody a práva jsou pro Rusy úhlavní nepřátelé. Rusové vždy utvářeli tyranií, bez ohledu k tomu, jestli byl vládcem jeden, nebo lid. Čím déle bude Rusko existovat, tím déle budeme pykat a snášet jeho špatné účinky.

Pro Rusy pojmy vlast, svoboda, mravnost, čest, láska mají naprosto odlišný význam než pro nás. A tuto realitu je si třeba uvědomit. Chtějí být pány světového ducha a vyžadují bezpodmínečnou víru ve zlo, jež nazývají dobrem. Ale jak mohou mít vliv, když všude kam vstoupí, vypuzují lidství…

Pro Rusy se krádež již dávno stala možností získat vlastnictví a řídí se heslem, ber, co chceš, kolik chceš a kdy chceš. Tato pravda krutě vyráží na povrch během strašlivých událostí na Ukrajině, jichž jsou Rusové prvními hybateli. Jejich pohrdání lidstvem se ještě více přiostřilo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz