Hlavní obsah

Vy jste zešíleli?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
26. 2. 11:29

Hlásná trouba cynických, drzých a špatných lidí. Jenom se mi tato nelibá pravda den ode dne víc a jasněji potvrzuje.

Článek

Jsem doslova a do písmene naprosto otřesen arogancí a pýchou současné politické elity. Zde chybí, (a zcela), sebereflexe.

Argumentujete mezigenerační solidaritou, ale proč mluvíte a jednáte za ostatní, když k tomu ani nemáte mandát? Kde berete tu jistotu, že vy jste řešitelé problémů, které ale uměle vytváříte zase vy. O jaké mezigenerační solidaritě tu mluvíte? Berete si jen z rozpočtu domácností. Ochuzujete důchodce o valorizace penzí, chcete brát slevu na manžela či manželku, chcete dvojnásobně zvýšit daň z nemovitostí… a peníze půjdou kam? Kolik se za vašeho působení ve vládě postaví kilometrů dálnic, vybuduje bytů, podpoří mladých rodin s dětmi, případně osamělých matek v tísni anebo jak a kde se bude investovat pro posílení konkurence schopnosti České republiky. Jaké podmínky vytvoříte pro podporu sociální práce, školství a zdravotnictví atd.? Do zvelebování obcí a měst?

Pořád hovoříte o tom, že dluhy bude muset někdo zaplatit. Tak proto navrhujete zrušení daňových slev. Je tedy vaším plánem, aby tyto dluhy zaplatili důchodci, matky samoživitelky a chudí manželé a dále pak OSVČ. Dokonce by bylo pro vás zajímavé zcela zrušit základní slevu na poplatníka a slevu na děti, a chcete zdanit důchody, nemocenské dávky atd. Tohle je váš plán! Ó a jak se lacině obhajujete. Že prý řešíte dopady války a energetické krize a že šest měsíců byla ČR předsednickou zemí EU. Toto jsou argumenty malých tyranů. Čím déle budete ve vládě, tím déle budeme muset snášet vaše špatné činy. Argumentujete: páteří a oporou státu je střední třída. Ale kroky, které podnikáte směřují jedním směrem, k jejímu zničení.

V roce 2025 proběhnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Moc bych si přál, abyste do té doby byli z vlády pryč. Vždy když se dostanete lišáckým způsobem k moci, stáváte se stále těžšími a sociálně neúnosnějšími. Nakonec, věřím, vyhodíte se odevšad sami. Ano, stejně, jako ti před vámi. Už včera bylo pozdě.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz