Hlavní obsah
Názory a úvahy

Zelení mužíčkové, běžte už domů!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Suscitator
22. 3. 14:56

Ruská agrese zelených mužíčků na Ukrajině je jedním z nejvážnějších mezinárodních konfliktů současnosti.

Článek

Současné Rusko je jednoznačně největší výstrahou pro své geopolitické zájmy a bezpečnostní prostor.

Invaze zelených mužíčků na Ukrajinu je nejen hrubým násilím proti suverénnímu státu, ale také vážnou vyhrůžkou pro celou Evropu. Rusko demonstruje svou neochotu respektovat mezinárodní právo, lidská práva a demokratické hodnoty. Rusko také ukázalo svou ambici obnovit svůj imperiální vliv nad bývalými sovětskými republikami a oslabit evropskou integraci.

Tato hnusná agrese zelených mužíčků je výživou zla, potěšením temnoty, ozdobou hnusu, útočištěm a útěchou barbarů; baví je být zlými. Baví je být barbary a proto musí, neříkám měli, ale musí být zničeni! A vůbec, mělo by smysl zeleným mužíčkům oplácet stejnou mincí? A nakonec, proč by nesměla ukrajinská armáda ničit cíle i na území Ruska, především místa odkud lítají rakety na civilní cíle a infrastrukturu na Ukrajině? Ale jistě že ukrajinská armáda nemůže všechno, co chce, a mnohé trpí proti své vůli, musí se s touto realitou smířit. Ale proč? Odpovězte mi, proč? Špatný soused mi bude na zahradu házet granáty a já se budu jen chránit, sestřelovat je a nebudu smět jediným přesným zásahem zlikvidovat sklad zlého souseda? A přitom budu brát ohledy, abych neeskaloval konflikt tím, že se nebudu adekvátně bránit silou v souladu zákona a práva. Jak dlouho bude zneužívat mou trpělivost. Jak dlouho budu muset ovládat svůj hněv?

Národ, který čím více užívá k řešení konfliktu zbraně, tím více umlčuje zákony. Tak jako může být lidské srdce bez citů, tak už je ruská společnost bez zákonů. Na to mysleme dnes, kdy zelení mužíčkové terorizují Ukrajinu. Jejich úsilí není vedeno rozumem ale špatností.

Ruská agrese proti Ukrajině si vyžaduje jednotnou a rozhodnou odpověď ze strany mezinárodního společenství. Je nutné poskytnout Ukrajině politickou, ekonomickou i vojenskou podporu v jejím boji za nezávislost a bezpečnost. Je také nutné zvýšit tlak na Rusko prostřednictvím diplomatických kanálů, sankcí i odstrašení. Je třeba bránit principy mezinárodního řádu, který je založen na míru, právu a spolupráci.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz