Hlavní obsah

Napadlo vás někdy, že doopravdy žijeme v „Matrixu“ ?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

19. 3. 17:52

Úvaha o možnosti virtuální reality mezi námi.

Článek

Někdy mne napadá, zda je možné že si pár jedinců řeklo a dost, a rozhodli se převzít situaci v které se ocitly do svých rukou. Mluvím zde o opravdové revoluci, trochu jiné než když parta, nejspíše velmi statečných partyzánů pobíhá po kopcích a schovává se v lesích ale spíš plán opravdu vlivných lidí – kteří nemuseli být nutně klasičtí zbohatlící – takoví kteří většinou jen čerpají z utrpení druhých ale opravdoví mistři svých řemesel, kteří byli vysoce vážení ve svých komunitách a nejspíš měli známe po celém světě – už třeba i proto že jim k tomu napomohla jejich profese – umělci, muzikanti a malíři ale třeba i spisovatelé a myslitele anebo vědci.

Lidé kterým se říká géniové.

Co když se roku 1959 jistý Charlie Parker rozhodl ukrýt a žít jinak? Možná že šlo jen o únik od drogové závislosti, třeba se rozhodl žít odlišně, vyvarovat se shonu velkoměsta a přijmout způsob života svých předků v Africe, myslíte že to s tou drogovou závislostí bylo tak zlé? No třeba ano, ale že by ani nevěděl že není úplně moudré kouřit v bytě a až vyběhl nahý že mu někdo popálil nožičky? Opravdu - člověk který studoval klasiku a znal se se Stravinským? No dobře třeba je tomu tak ale co když opravdu odjel třeba do Indie anebo pro změnu na Kubu?

Nasvědčoval by tomu i jeho známý a velmi častý švindl s nahrávacími společnostmi, které se ho donekonečna pokusili „okrást“ a „využít“ - tak tedy, našel si pseudonym – tedy Charlie „Chan“ aby mohl nahrávat i u jiných společností než byl Dial a vyhnul se problémům se smlouvami.

Je dost možné že parta bobberů si řekla že udělají opravdovou změnu a je dobré si uvědomit že to všechno byli velmi vlivní lidé, né boháči ani nijak sociálně důležití jedinci ale lidé kteří měli vazbu na Evropu, uměleckou scénu Paříže a byli opravdovými znalci kultůr.

K něčemu takovému ale potřebovali i nějaké peníze, a kdo by jim k tomu mohl dopomoct co třeba chlapík, kterému se ne neprávem nazývalo Princ temnot – tedy Miles Dewey Davis – chlap co nahrál nejprodávanější jazzové album všech dob – Kind of Blue a v sedmdesátých letech vyprodával stadiony se svojí prapodivnou směsí jazzu a rocku.

Také dost proslulý svými radikálními postoji, vazbami na hnutí Black Panther ale mimoto i člen řádu Maltézských Rytířů a milovník japonské kultury.

Jeho výstup proti policajtovi který ho legitimoval před klubem kde sám hrál a v mezipauze kouřil cigaretu, se dostal až do Afriky a on se stal symbolem mladého úspěšného afroameričana.

Co Dizzy, Coltrane anebo třeba Eric Dolphy anebo Mingus?

Myslíte že by Trane nebyl schopný zahrát menší komedii s tím jak ho bolí to a to, áchich ouvej a najednou chudák stará natáhl bačkory?

Ale ono spíš vedle, proč by se neukryl kdekoliv kam ho osud zavál? Víte jakou materiální cenu mají desky těchto lidí? Že se budou prodávat i potom co Nicki Minaj zapadne? Kolik hněvu asi měla Černošká komunita po celém světě, co původní obyvatelé Ameriky – Indiáni, kteří vskutku přišli o svou zem?

Co židé v Evropě kteří zažili druhou světovou válku – to nejhorší možné utrpení jaké kdy snad tento svět mohl zpatřit. Co cigáni? Myslíte že všichni jen kradou ? No někteří možná ano, ale stejně tak oni vám by řekli že se necháte snadno zotročit a měli by pravdu. Opravdu, to co se děje ve světě nyní je jen parodií na to co už se dávno stalo.

Spousta z vás si neuvědomuje to že mnoho bývalých nacistických pohlavárů uteklo právě do zemí na východě, do Egypta a vůbec se ztratilo všude po světě, jen aby mohli svá zvěrstva páchat dál. Nevěřím tomu že dlouho nesváděli boje s místními komunitami a vše se tak nějak „nezabalilo“ že je to tak trochu jinak.

Opravdu byl v Iraku takový strašný terorismus? Ano, a nešlo spíš o Ropu? Proč každý člověk z východu dobře ví to – že extrémní terorismus a globalismus jdou naprosto ruku v ruce? Proč lidé z afgánistánu nemohou odletět například do Norska ale velcí a důležití vůdcové Talibanu tam lítají, tam a zpět – jakoby se nechumelilo?

Že mají často ty nejmodernější zbraně – původem z Ameriky…?

Amerika bojuje s terorismem, ano, všichni jsme to slyšeli. Jak ? Jak jen tato země může bojovat s terorismem, když se dokumenty o vyhlazení černé rasy organizacemi jako FBI či CIA dostali na světlo, tuším již v sedmdesátých letech.

Co potomci židů a lidé z okolních zemí zde v Evropě? Co lidé z Izraele, vždy to byli kolonialistické země které vyvolali nesvár mezi místními aby se domohli toho či toho. Máme NATO, ale co udělá NATO když ho někdo potřebuje? Neudělá nic. Všichni sledujeme vyhlazení jednoho velkého a statečného národa a nikdo nezvedne ani brvou. Věci které se odehráli na začátku roku 2022 na Ukrajině jsou velmi těžkými zločiny proti lidskosti ale EU o tom zda tomu tak bylo anebo ne jednat ještě dvacet let po válce.

Jak je možné že někdo znásilní malé dítě natočí to a jestě to zveřejní to a nikdo nic? Je toto vůbec možné? NATO ale také bombardovalo v Srbsku v roce 1999 a nikdo o tom dodnes nemluví.

Proč myslite že spadli dvě věže? Právě proto.

Je to reakce všech přírodních národů kteří nebudou dále snášet nadvládu Evropy a bělošské fašistické diktatury.

Jenže existuje také množství materiálů, odkazů v hudbě či ve filmech – určitě i v knihách – to tolik nevím protože čtu spíš starší knihy, které vypovídají o tom že se něco takového stane.

Co film z roku 1996 – Con Air s Nicolasem Cagem v hlavní roli? Teroristé unesou letadlo a on se jim v tom snaží zabránit? A co už opravdu trapná komedie Pravdivé Lži ? Extremní, radikální terorista se znovu zmocní opravdu nebezpečné zbraně a hodlá s ní namířit na Spojené státy. Schválně natočená tak aby to vypadalo jako naprosto nerealistická komedie – moment kdy stíhačka stojí na místě jakoby to byl vrtulník – no to je opravdu nemožné.

Čeho jsem se si ale určitě všimnul je nápadná podoba hlavních hrdinů (či záporáků) kteří (jak Cage tak islámský extrémista) přípomínají právě Davise.

Co ale AVATAR kde již se hlavní záporný hrdina opravdu jmenuje Miles, je to opravdu náhoda?

Spousta z těch co se ale zajímá o to co se opravdu stalo ví, že v jedné televizi běžel příspěvek o tom že Teroristé naletěli do Světového Obchodního Centra ještě několik okamžiků než se to opravdu stalo. Dále existují důkazy o tom že tyto věže byli „nařezány“ a nemohli tedy spadnout tím způsobem jak spadli. Také se proslýchá že všichni velcí a důležití lidé v ten den nebyli v práci.

Zajímavé je že obě postavy z filmů které jsem zde uvedl byli svým způsobem podobní někomu koho jsem zde již uvedl. Ať již terorista anebo zachránce. Vysoké čelo a delší vlasy – nebudu již říkat koho mám na mysli. Do the knowledge people.

Je ale spoustu dalších odkazů na Jazzovou kulturu které by s tímto mohli sousviset. Co třeba Collateral s Tomem Cruisem a scéna v klubu, náhoda? Možná? Co Sedm? Nezazní zde v jednu pro mne dost klíčovou chvíli hudba Charlieho Parkera? Opravdu tvrdý film o tom kam až psychopat přesvědčený o svojí pravdě může zajít. Svým způsobem ale také trestá lidi za jejich hříchy, každý ví že to je extrémní film a už se o něm nebudu zmiňovat.

Skupina Group Home v roce 1995 nahrála alba kde jsou takové skladby jako „that's type of lyrics that's mine, the lyrics that are organized with time“ ale i „it's ninenty nine five, two thousands one, we will be bombin' on you son“.

Hodně odkazů najdeme i v moderní hip hopové muzice, co Nas a jeho Ugly? Celý klip je koncipovaný jako ve filmu který ze začátku zmiňuji…

Další možností je několik filmů, kde hlavní hrdina zažívá opravdové peklo (ať je to komedie či thriller) – tedy Klik : život na dálkové ovládání anebo Ďablův advokát, které však nakonci ukazují že to co se děje nemusí být úplně pravda.

Napadlo mne jak by to někdo udělal? Co třeba to že se někdo zmocní technologii, které měla k dispozici americká vláda a zneužije jich, prý již od osmdesátých let existuje technologie zvaná „nanokamera“ která je tak malou kamerou že jí ve svém okolí ani nevidíme a ještě k tomu létá kolem nás.

Je možné že receptory jdou opravdu zmást? Co kdyby někdo s dokonalými lékařskými znalostmi matl naše vnímání právě skrze zmíněná mozková centra? Pomocí těchto technologii? Představte si že když mozku řeknete že vás něco bolí, tak vás to prostě bolí i když to není pravda.

Dobře, řeknete si, vše je to hezké ale jsou to jen nejasné symboly či odkazy ve vědeckofantastických filmech, které mohou být pravdivé či nikoliv, co ale třeba událost kdy francouzská policie zastřelila radikálního extrémistu, který se shodou okolností jmenoval Cheriff Chetatt a ve chvíli kdy o tom tamní televize podávala zprávu, začala náhodou hrát skladba Boba Marleyho – I shot the sheriff – tedy v překladu „zastřelil jsem šerifa“ - náhodou, zase náhodou – no tedy když poskládáme všechny střípky dohromady, není pak těch náhod nějak moc?

Všichni tito lidé měli silný vliv na místní komunity a tak měli i dost velkou moc. Co třeba Fela Kuti, známý africký umělec, o kterém se vědělo, že před tamními úřady nikdy neustoupí. Říkalo se, že odjel do Ameriky naučit se hrát jazz ale neuspěl a místo toho tam potkal ženu, která se stala jeho první ženou a také ho zasvětila do politiky a ukázala mu radikální černošské hnutí „black panther“ které bylo něco jako odpovědí na bělošský Ku-klux klan.

Je jasné že všechny tyto lidi prostě musela zajímat otázka imperialismu, kolonialismu , neo-kolonialismu a také globalismu a západního kapitalismu.

Dodnes hodně lidí v Africe mluví o tom, že státy jako Francie či Anglie, by měli vrátit spoustu ukradených památek a původních pozůstalostí.

Je také jasné že hedonismus západního světa, musí spoustě státům ležet v krku. Je možné že z toho co my vyhodíme za rok, by se jinde celá rodina rok najedla?

Proč myslíte že vznikl extrémní terorismus? Spousta lidí mluví o tom, že je to odpověď na Americký kapitalismus, boj o ropu a všeobecné vměšování do Politik západních států, k podivu třeba je, že Irácký prezident Saddam Hussajn byl popraven v den státního svátku, jak takový krok může usmířit obyvatelstvo?

Někteří tamní lidé mluví o tom, že radikální organizace obchodují se spojenými státy a oni (tedy obyčejní civilisté jsou tou největší obětí). Je pravda, že často zde tito lidé provozují obchody či restaurace, kam většina z nás, čas od času ráda zajde.Nejsem zastánce radikalismu ale spíše hledám příčinu toho, proč se toto děje. Musíte uznat, že jste již určitě slyšeli události, kdy se nějaký radikál odvolával na bombardování v jeho zemi.

Víte třeba, že datum jedenáctého září, bylo zmíněno již v knize o Suezském kanálu?

- © Tekumseru aka the villager without the limit.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz