Hlavní obsah

Názor na Ukrajinu a Rusko

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

30. 8. 10:06

Nechápu, co vlastně válka na Ukrajině má znamenat. O co se vlastně válčí a jak je možné, že moderní době se něco takového vůbec děje.

Článek

Nikdy jsem si nepřipouštěl, že je vůbec možné, aby se ještě v dnešní době odehrával nějaký válečný konflikt tak blízko našich hranic. Nelze ale než věřit tomu, co se dozvídáme v médiích a televizních zprávách. Je mi však na tom divné několik věcí. Je to fakt, že tak hrozně všichni nadávají na Rusko a vlastně se opomíjejí fakta, proč Rusko Ukrajinu vlastně napadlo. Od základní školy jsme se 40 let učili, že nás Rusové zachránili od Němců a já se ptám proč, když to nemá být pravda. Když to bylo tak důležité nám celou dobu lhát, proč najednou dobrovolně odešli? Co vlastně znamená, že území by patřilo Rusku a záleží na tom tolik? Proč se po každé válce svět nevypořádá s agresory? Ukrajina asi také nebyl úplně bezbranný chudák, když se tak dlouho dokáže bránit invazi. Politiku nesleduji, protože jí nerozumím. Nerozumím tomu jaké máme strany, kdo co chce, kdo co hlásá a když jdu k volbám, musím se poradit s rodinou koho mám volit. Jaký je důvod toho, že nejde všem lidem o to samé. Že jedni nám přidají a tvrdí, že na to je a druzí v příštím volebním období nám zase berou a tvrdí, že je to vina předešlé vlády. Co by pro Ukrajinu znamenalo, že by se stala ona nebo její část součástí Ruska? Může si vůbec dovolit vlastně luxus, že se bude tak urputně bránit a zatahuje do konfliktu zatím finančně a materiálně velkou část Evropy, která je mírová, vlastně jen s malým podílem profesionální armády několika desítek tisíc mužů. Proč se necháváme připravit o naši bojeschopnost a rozdáváme zbraně na boj proti státu, který nás zásoboval ropou a zemním plynem a vlastně udržoval naši ekonomiku v chodu. Nebo je to celé zase jen zástěrka, aby se mohlo více zdražovat? Nevěděl celou dobu nikdo co se chystá, že tím byli všichni tak překvapeni? Zelenský je mi nesympatický prostě jen vzhledem od pohledu.

Proč se o tom konfliktu více nemluví v televizi, abychom mohli celou situaci lépe politicky chápat a lépe si ji zmapovat. Hned jak vypukl konflikt, chtěl jsem se podívat co tomu říká druhá strana tedy Rusko, ale kupodivu stream ruské televize najednou přestal být dostupný. To že Rusové útočí na porodnice a školky, se mi zdá přeci absolutně netaktické a tím i nesmyslné. Proč, by to dělali? Proč by někdo ničil zemi, kterou chce obsadit a napáchá tím škody na několik desítek let dopředu, přičemž konflikt bude stát hodně lidských životů na obou stranách a ekologickou zátěž Země a krajiny. Co je tam tak důležitého? Možná opomíjím nějakou genocidu, kterou jsem již nezažil, ale vždyť oba národy jsou slovanské a příbuzné a já třeba ukrajince od rusa ani nepoznám, protože se mi zdá, že mluví stejně. Pokud povolím uzdu paranoidnímu myšlení, vlastně nejvíc zatím obsazují nás. O co tam tedy jde. Ale já vím co, já se poradím s přítelem Mendělejevem a ty jejich zbraně a výbušniny jim přestanou fungovat.

Kdy už konečně začnou v televizi dávat nějaké hezké zprávy. Povodně, války, požáry, autohavárie, úrazy, vichřice. Mám pocit, že svět je jen samá katastrofa.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz