Hlavní obsah
Internet a technologie

Uzavřený internet

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: tomlib
2. 9. 18:30

Je internet opravdu celosvětový nebo jeho domácí verze je na něco chudší? Je pocit nedostatku informací a kontaktů jen výrazem vlastní omezenosti nebo se může částečně zakládat na pravdě.

Článek

Na internetu je spousta věcí, ale zdá se mi, že je poněkud uzavřený a vlastně nevím stále, jak jsou počítače v něm propojené. Odkud k nám putují informace na naši obrazovku a jak si říct o další, vzdálenější, pokud nám to které podání nedostačuje. Snažím se to pochopit už asi 15 let a stále se mi to nedaří. Stále se mi nedaří najít vhodnou osobu, se kterou bych mohl řešit, co potřebuji, a která by mě chápala. Je to divné ne? Na světě je tolik lidí a internet je celosvětový… Proč, když nemám žádné srovnání s okolím, bych měl mít pocit, že moje zprávy se nedoručují, že jsou výsledky vyhledávání omezené, že je všude málo komentářů, že jak se říká nabídka určuje poptávku. Je divné, že kohokoli se zeptám na nějaké informace, nedovede mi poradit. Přitom ale všichni počítače používáme a že by všichni měli takové kusé informace o jejich fungování jako já si nedovedu představit. Okolí prostě neví. Všichni se vozí v drahých autech, jezdí si na dovolené, berou statisíce ročně, ale vlastně jsou schopni o sobě tvrdit, že jsou hlupáci a nic o tom neví.

Na internetu je spousta služeb, které jsou velmi dobré, ale když třeba srovnám vysokou úroveň, na jaké jsou Mapy.cz, a úroveň možnosti seznámení nebo řešení nějakého problému přes internet, zjevně někde něco není, jak by mělo nebo mohlo být. Nejsem příznivcem takových těch kutilů, kteří kopírují do počítačů různé skripty a nastavení a „zlepšují“ jeho funkce, i když vlastně neví co za jakou cenu dělají. Ptám se ale, co máme dělat my počítačově slabší nebo spíš rozumnější, kteří ho spíše pouze obsluhujeme a chceme také komunikovat po síti a hledat ve stránkách lidí jim podobných a nelámat si mozek na již vyřešeném. Jak my se máme k tomu postavit?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz