Hlavní obsah
Umění a zábava

Akce v týdnu 18. - 24. září aneb tajemné prohlídky zámku nebo dobré jídlo

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Václav Staněk
16. 9. 20:48

I v týdnu 18. - 24. září nás čeká mnoho zajímavých akcí. Například zámek ve Vizovicích bude opět opředen tajemstvím díky nočním prohlídkám.

Článek

Spisovatel A. C. Nor

Katedra české literatury Ostravské univerzity ve spolupráci s Moravskoslezskou vědeckou knihovnou v Ostravě připravily přednášku k výročí 120 let od narození regionálního spisovatele A. C. Nora. Přednáška ukáže Nora jako člověka, jehož ambicí bylo stát se profesionálním spisovatelem, a zároveň jako tvůrce postihovaného publikačními zákazy. Přednáší profesor Jan Malura.

Akce se koná v úterý 19.9. a začíná v 16:00

Tajemné noční prohlídky na zámku Vizovice

I letos se konají populární noční prohlídky na zámku Vizovice. Opět s titulem Okno v podkroví. Na své si tady přijdou všichni příznivci gotických příběhů, ve kterých čas nemusí hrát žádnou roli. Prohlídky začínají v pátek 22. září i v sobotu 23. září v 19:30 a chodí se po půl hodině až do půlnoci.

Akce není doporučena dětem mladším 12 let.

Hradní hodování na Sovinci

Na hradě Sovinci se pravidelně konají různá divadelní a šermířská vystoupení. O víkendu 23. - 24. září se ale koná hradní hodování. Všichni milovníci dobrého jídla a pití jsou zde vítaní. Těšit se můžete na různé speciality, stejně jako na šermířská vystoupení, tanečnice nebo sokolníka.

Přehlídka aut v Kroměříži

Pokud máte rádi „vytuněná“ auta, pak o víkendu 23. - 24. září zavítejte do Kroměříže. Na místním výstavišti se koná přehlídka tuningových aut, sportovních vozů nebo kamionů.

Pro návštěvníky je připraven i zajímavý doprovodný program:

Sobota:

09:00 začátek akce

17:00 beseda s motocyklovým jezdcem Giacomo Agostini

20:00 ohňostroj

Neděle:

09:00 začátek akce

10:00 parkurista VOVA

14:00 Scandalladies show

15:00 Tombola

16:00 Vyhlášení výsledků a předání výtěžku

17:00 konec akce

Vstup činí 100 kč na osobu a výtěžek poputuje na pomoc dětem.

Den Zlínského kraje

V sobotu 23. září se koná již tradiční akce Den Zlínského kraje. Pro návštěvníky je připraven bohatý program. Vystoupí mažoretky, folklórní soubory, kapely z místních základních uměleckých škol. V odpoledních a večerních hodinách vystoupí No Name, Voxel, Majk Spirit a zlínská kapela Premiér, která zde pokřtí i knihu o své historii.

Dále zde bude farmářský trh a prodejci regionálních potravin. Vystavena bude i vojenská technika nebo technika integrovaného záchranného systému. Celý program je k dispozici zde: https://denzk.cz/

Burčákobraní

V sobotu 23. září na nádvoří hlučínského zámku se koná burčákobraní. Připraven je i bohatý doprovodný program. Vystoupí kapela Rabussa, komedianti a kejklíři ze skupiny Agrippa nebo šermíři. Celý program je k dispozici zde: https://www.sak-hlucin.cz/cs/burcakobrani/a-1056/

Kobzolfest

V sobotu 23. září ve skanzenu lidových tradic v Bolaticích u Opavy se koná kobzolfest. Jedná se o slavnost brambor a různých pochutin z brambor vyrobených. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude věnován handicapovaným občanům Bolatic a a Borové.

Dravci ve faunaparku

V neděli 24. září od 16 hodin bude sokolník Jaroslav Oszelda ve faunaparku ve Frýdku-Místku povídat o dravých ptácích a jejich chovu. Návštěvníci uvidí ukázky letu několika dravců včetně lovu.

Vstupné 100 Kč za osobu, rodinné vstupné 300 Kč (rodiče a 1-3 děti). Děti do 3 let zdarma.
Výtěžek z akce jde na další rozvoj Faunaparku.

Zdroje:

https://www.msvk.cz/o-knihovne/kalendar-akci/spisovatel-a-c-nor-prednaska

https://www.zamek-vizovice.cz/cs/akce/99144-zamek-ve-vizovicich-bude-opet-opreden-tajemstvim-diky-nocnim-prohlidkam

https://www.hrad-sovinec.cz/akce/

https://denzk.cz/

https://www.sak-hlucin.cz/cs/burcakobrani/a-1056/

https://www.bolatice.cz/aktualne/akce-v-obci-a-okoli/kobzolfest-15198_2003cs.html

https://www.faunaparkfm.cz/udalosti/216-dravci-ve-faunaparku

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz