Hlavní obsah
Umění a zábava

Zdraví a duše, čáry a metal

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

28. 8. 11:51

Prázdniny sice pomalu končí, nicméně o víkendu se koná spousta zajímavých akcí. Přinášíme výběr.

Článek

Zdraví a duše v Ostravě

V pátek 1. a v sobotu 2. září se na ostravské Černé louce koná již 11. ročník festivalu Zdraví a duše. Každý ročník má své vlastní téma, ten letošní je v duchu bylinek. Letos se návštěvníci dozví mnohé o bylinkách a léčivých rostlinách nebo postupy jak je sušit.

Dále návštěvníci mohou navštívit jednu z 36 přednášek. A nabídka je více než bohatá - celostní medicína, bylinky, minerály, astrologie, chiromantie, feng-shui, záhady a tajemno, cestovatelské příběhy, homeopatie, ukázky meditace i workshopy. Se svou přednáškou vystoupí například i záhadolog Arnošt Vašíček.

Dále více než 70 prodejců nejen z Česka zde bude prodávat své výrobky či služby.

Metal na Slezskoostravském hradě

Metalisté zbystřete. V sobotu 2. září se na Slezskoostravském hradě koná metalový festival s názvem Metal!!! 2023. Pořadatelé pozvali mnoho zajímavých jmen, například ostravskou mlátičku Malignant Tumor, pro které to bude jediné vystoupení v Ostravě. Dále vystoupí legenda nizozemského metalu Pestilence, death metalisté Asphyx nebo americká Escuela Grind.

Pro více informací a program sledujte www stránky.

Čáry a kouzla na Sovinci

Po oba víkendové dny na hradě Sovinci se koná Škola kouzel. Návštěvníci si budou moci vyrobit kouzelnickou hůlku nebo složit kouzelnické zkoušky. Krom doprovodného programu budou přichystány i netradiční prohlídky samotného hradu. Jaké? To už přijďte zjistit sami. Prohlídky vychází každou půlhodinu, první už v 9:30, poslední v 17:00. Budou připraveny tři okruhy - vnitřní, vnější a tzv. „pro práčata.“ Na vnitřním okruhu se seznámíte s historií hradu, navštívíte stálé expozice a reprezentační prostory. Okruh „pro práčata“ je určen dětem do 10 let a je jim plně přizpůsoben. Děti se tak mohou těšit například na pověsti a hádanky. Vnější okruh návštěvníky zavede na unikátní barokní opevnění hradu, na bastiony nebo na 82 metrů dlouhou podzemní chodbu. Na této prohlídce zazní i historie obléhání hradu Švédy za třicetileté války.

Zdroje:

https://www.zdravi-duse.cz/

https://www.barrakmusichrad.cz/program/metal-2023

https://www.hrad-sovinec.cz/akce/

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz