Hlavní obsah
Umění a zábava

Fenomén Hra na oliheň jako reality show. Budou v ní umírat lidé?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Vera Taušová
6. 11. 13:16

Toto bylo první, co mě zajímalo. Jak daleko může a chce Netflix zajít v něčem tak kontroverzním, jako je tato hra.

Článek

Hra na oliheň se stala celosvětovým fenoménem a není to ani tak dlouho. Média byla plná rozporuplných recenzí, a to hodně dlouhou dobu. Část lidí byla z tohoto seriálu nadšená, druhá nechápala, jak něco, tak drsného může někoho zaujmout. Osobně patřím k té první skupině, protože to byl jen film a taky hra, kterou šli hrát hráči dobrovolně, ale většina lidí v mém okolí nedokoukala ani první díl.

Když se pak proláklo, že Netflix chystá reality show, začala jsem být fakt zvědavá. Jak to chtějí udělat? Tato hra je tak ikonická a zákeřná. Odkrývá skutečnou lidskou povahu a víc než o taktiku tam jde o samotné přežití. No těšila jsem se, jak toto všechno vyřeší, a konečně jsem se dočkala odpovědí.

Minulý týden vyšla první upoutávka, která zve na start této velkolepé show. Podle ní je jasné, že se nebude týkat jen Asiatů, jak to bylo v seriálu, ale lidí z celého světa. Celkem 456 skutečných hráčů bude mít možnost získat 4,56 milionu dolarů, které mají moc změnit lidský život. A co víc? Užít si zábavu i nepředstavitelný stres v přesné kopii interiérů ze seriálu, včetně děsivých bachařů v růžových kombinézách s kolečkem, čtverečkem nebo trojúhelníčkem místo obličeje.

Reality show Hra na oliheň: Výzva startuje na Netflixu 22. listopadu a bude to pecka. Pro fanoušky, kteří se jí zúčastní, skutečný splněný sen. Ale přežijí ho? Kam až se dá v takové věci zajít?

No, podle ukázky tak daleko, jak v každé jiné reality show. Tvůrci můžou dostat soutěžící na pokraj jejich vlastních sil, naprosto je psychicky i fyzicky vyčerpat, ale nemůžou jim vzít život. Na štěstí.

Nechť hry započnou!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz