Hlavní obsah
Rodina a děti

Vánoční zázrak pro 4 223 dětí, co si nemají kde hrát

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: naturschnecke, Pixabay
21. 11. 12:24

Představte si, že žijete na místě, kde si vaše děti nemají kde hrát. Bloudí samy po ulicích a baví se, jak se dá. Co byste udělali pro změnu a jejich větší bezpečí? Vybudovali byste pro ně hernu? Vítejte!

Článek

Těmito slovy začíná veřejná sbírka na pomoc téměř polovině dětí ze Zlína, která právě odstartovala na dobročinném webu Donio.cz. Je až s podivem, že v dnešní době ještě existuje místo s víc než 30 000 obyvatel, kde děti za špatného počasí nemají kam jít, ale je to tak. Existuje a je to sídliště Jižní Svahy ve Zlíně.

Pro děti je tady spousta venkovních hřišť, ale jakmile přijde déšť, přílišné horko nebo zima, nemají se kam schovat.

V dnešních dnech pro ně ale svitla naděje.

Je tady totiž i místo, které je už dlouhou dobu nevyužité a nachází se přímo v centru vzdělávání dětí a mládeže na Jižních Svazích. Místo, jak dělané pro dětskou hernu a herničku. Pro útočiště dětí všech věkových kategorií, kam budou moct přijít, hrát si, bavit se a být šťastné.

Šťastné děti jsou přece nejvíc a je jedno, čí jsou.

A tak vznikl tříčlenný tým, který posledních několik měsíců pracoval na přípravě vánoční sbírky, jejíž cílem je získat pro děti z Jižňáků dostatek financí, aby pro ně mohli vybudovat místo na hraní.

Projekt nazvali prostě HernaHernička a navázali jeho jménem spolupráci s desítkami firem, které se budou na budování podílet. Všechno je zařízeno. Stovky lidí už se těší na realizaci. V tuto chvíli chybí jen peníze.

Navštivte, prosím, stránku této sbírky pro děti, kde se dozvíte všechny detaily, a pomozte. Jakákoliv částka moc pomůže a vy se díky ní můžete stát součástí něčeho úžasného a získat i krásné odměny, které vám budou navždy připomínat, že máte srdce na správném místě.

„Z kapek moře. Z haléřů miliony.“ Tomáš Baťa

Děkujeme vám z celého srdce za vaši pomoc i sdílení s vašimi přáteli.

Vždyť zázraky se dějí právě o Vánocích a ty jsou už za rohem.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz