Hlavní obsah
Umění a zábava

Vykradli dům Paris Hilton, Bloooma i Lohan. Teď o nich natočili dokument

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Arek Socha, Pixabay

Z domů hollywoodských celebrit odnášeli oblečení, šperky peníze i drogy (ilustrační foto)

22. 5. 0:00

Překvapivě není řeč o profesionálním lupičském gangu, ale o dvou mladistvých, kteří se chtěli prosadit v Hollywoodu. Nakonec to ale vzali za špatný konec.

Článek

V této třídílné minisérii vystupuje mladý gay Nick a dívka Alexis. Každý vypráví svou verzi příběhu. V první fázi jsem si myslela, že to byli oni dva, kdo vykrádal domy celebrit v Beverly Hills, ale postupně se ukázalo, že to bylo jinak. Co mě ale zarazilo maximálně, byl fakt, že se něco takového reálně dělo a jakým způsobem.

Původcem toho všeho byla úplně jiná dívka. Okouzlila plachého a zakomplexovaného Nicka svou bezprostředností a spontánností. Kamarádili se a oba se nudili. A protože chtěli mít taky všechno to, co měly hvězdy Hollywoodu, a uměli si to ospravedlnit tím, že to celebrity od značkových společností dostávají, takže to vlastně není jejich, začali je okrádat. Velmi rychle se dostali od krádeží luxusních sporťáků k vykrádání jejich domů, nebo spíš jen šatníků. Odnášeli si velké tašky a kufry plné oblečení, šperků, hotovosti a drog, které pak používali, rozdávali a prodávali.

K Paris Hilton si chodili jak do nákupáku a ona na to přišla teprve, až jí najednou zmizely všechny šperky. Dokud brali po menším množství, vůbec si toho nejspíš nevšimla. Ani toho, že jí mizí peníze. Tak bych se asi chtěla taky mít. U Lindsey Lohan byli jen jednou, ale odnesli toho nejvíc. Ona to zase odnesla tak silným traumatem, že už se do domu nikdy nevrátila. Nejvíc vydělali u Orlanda Blooma. Sebrali mu celou sbírku hodinek a pokud si to dobře pamatuju, jejich zisk jen z této loupeže tehdy překročil částku půl milionu dolarů. Možná si to pamatujete ze zpráv. Každopádně Orladno se jim za to odměnil výpovědí u soudu. Tito tři lidé ale nebyli jediní okradení. Bylo jich mnohem víc a všechny spojoval stejný problém.

Jestli vás napadá, jak bylo tohle vůbec možné, nejste sami. Nechápala jsem. Ale bylo to poměrně jednoduché. V Americe je asi možné fakt všechno. Člověku se tomu nechce ani věřit. Musela jsem se kolikrát smát, když popisovali, jak snadno se do aut a domů dostávali. No neřeknu vám to. Podívejte se sami. Na Netflixu pod názvem Skutečný Bling Ring: Okradený Hollywood (vyrobil Netflix, USA, 2022). Proč skutečný? Protože podle jejich příběhu natočili i film, ve kterém je právě Alexis původcem toho všeho a vůdkyní bandy. Jenomže tak to vůbec nebylo.

Zatímco Nicka motivovala jeho kamarádka, závist a nuda, Alexis byla vychovávána matkou, která ji a její sestru od malička vedla k úspěchu ve filmovém průmyslu a působila na mě tak, že by šla klidně přes mrtvoly. Bohužel i přes mrtvoly vlastních dcer. Šílené, co všechno považovala za normální jen díky tomu, že to sama prožila. Nebylo divu, že Alexis drogovala a potřeba velkého množství peněz na drogy ji přivedla až do domu Orlanda Blooma. No, měla holka zkušenost.

Nakonec totiž Nicka chytili a příběh jeho zatčení a vykoupení se z trestu, je stejně úsměvný, jako způsob, jakým okrádal slavné. Fakt tato série stojí za zhlédnutí. Jejich činy jsou výsměchem společnosti a tresty v této kauze mi přišly přinejmenším úsměvné. Opravdu jsem se bavila a nevěřila tomu, co slyším. Když budete mít chuť pokroutit si hlavou, určitě si tento dokument pusťte. Zařadila bych ho do kategorie komedie… a nebo možná tragédie? Bavte se!

Napište mi do komentářů, jestli jste film viděli a jak působil na vás. Co si o něm myslíte? A pokud si rádi povídáte o filmech a necháte si i nějaký doporučit, sledujte mě. Těším se.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz