Hlavní obsah
Názory a úvahy

Jak by zněly hovory s operátory, kdyby nebyly monitorované

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay.com
25. 5. 18:29

Určitě se vám to už někdy stalo. Tak dlouho jste otáleli s odepsáním na zprávu, až vám to připadalo hloupé a už jste se raději neozvali vůbec. Mně se totéž přihodilo při čekání na autobus. Nabíral stále větší a větší zpoždění, až jednoduše nepřijel.

Článek

Samozřejmě leckdo by se po pár minutách sebral a došel na nejbližší jiný spoj, jenže to by na té odlehlé zastávce nemohla přešlapovat nevyspalá matka s dvěma malými dětmi čekající na jediný přímý spoj široko daleko, který je doveze před polikliniku.

V rámci kampaně PIDikrůček pro lepší cestování se v instruktážním videu apeluje: „Maminky, kdo je dobře vidět, nebude ve voze chybět“. Bohužel se nepočítalo s variantou, že chybět bude vůz.

Když se matka rozhodne počkat 15 minut, má to svůj důvod. Třeba že ví, že cesta na další zastávku by zabrala stejně dlouhou dobu, nebo se jí nechce riskoval, že nestihne přestup a bude odkázaná na vysokou tramvaj, do které se s kočárem a druhým dítětem za ruku dostává poměrně komplikovaně, a navíc by ji od polikliniky dělily tři silnice a kopec.

Takže čeká.

A čeká.

Pořád čeká.

Autobus podle mobilní aplikace nabírá čím dál větší zpoždění, na webu Dopravního podniku a Pražské integrované dopravy je ale ticho po pěšině.

Matky jediná zbraň je zákaznická infolinka. Ví, že nefunguje jako taxislužba, a také ví, že jí nikdo neřekne, jestli autobus opravdu v dohledné době přijede. Zato tuší, že to všem bude hodně líto.

Na PID se domnívají, že řidič musí čerpat povinnou přestávku, na DPP tipují technickou závadu.

Kdyby ale hovor nebyl monitorovaný a operátoři by mohli být upřímní, řekli by vám, proč si na hodinové zpoždění nemáte nárok stěžovat.

  1. To, že bydlíte u lesa, je váš problém. Pokud chcete jezdit MHD co pár minut, přestěhujte se na Prahu 2.
  2. Asi to bude znamení, když se jedná o zastávku na znamení.
  3. Dodržování jízdního řádu je jako držení Řádu bílého lva. Velmi ojedinělé.
  4. Hlavně se při čekání vyhněte sluníčku, ať nejedete načerno.
  5. Pokud jedete k lékaři, měla byste být připravená, že budete čekat. Nesejde na tom, jestli před ordinací nebo na zastávce.

Jediná výhoda je, že čím déle čekáte, tím více času máte na to se vynadávat. Nastoupíte pak jako dáma s vybraným vystupováním, do které by nikdo neřekl, že uplynulou hodinu klela a modlila se, že jí její děti nebudou nikde citovat.

Keep calm a šťastnou cestu.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz