Hlavní obsah

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Narodil jsem se v roce 1988 v Uherském Hradišti. Již během vysokoškolských studií jsem si zamiloval Olomoucký kraj, kde jsem se později oženil a natrvalo usadil. Spolu s manželkou vychováváme dva syny. Při studiu jsem pracoval jako koordinátor dobrovolnického centra a dopravní služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením u Maltézské pomoci.

Od roku 2014 jsem pracoval na Ministerstvu zemědělství, jako ministerský rada v odboru kanceláře ministra a následně jako ředitel resortní příspěvkové organizace. Od března 2019 jsem se stal ředitelem jednoho z nejstarších vinařství v ČR i Evropě, Arcibiskupského zámeckého vinařství v Kroměříži, které se zaměřuje především na výrobu mešních vín, tedy přírodních vín nejvyšší jakosti.

V roce 2018 jsem byl zvolen do Zastupitelstva obce Haňovice, kde jsem rovněž byl členem finančního výboru.

V říjnu 2021 jsem byl zvolen poslancem na kandidátní listině SPOLU ze čtvrtého místa. Jako poslanec jsem byl zvolen místopředsedou Zemědělského výboru a členem Výboru pro životní prostředí. V rámci těchto dvou výborů jsem členem čtyř podvýborů. Je to Podvýbor pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství a chovatelství, Podvýbor pro rozvoj venkova, Podvýbor pro environmentální legislativu EU a Podvýbor pro ochranu přírody a krajiny. Volný čas se snažím věnovat rodině a přátelům. Mezi mé koníčky patří kolektivní sporty a cestování.