Hlavní obsah

Médium.cz je otevřená blogovací platforma, kde mohou lidé svobodně publikovat své texty. Nejde o postoje Seznam.cz ani žádné z jeho redakcí.

RÁD KRESLÍ A MALUJE... ŽENY, DÍVKY, SLEČNY... VĚCI I UDÁLOSTI... VÝJEVY ŽIVÉ ČI NEŽIVÉ...

Zpočátku ovlivněn Salvadorem Dalím, kterého v mládí potkal. V komiksu úžasným Kájou Saudkem, se kterým se stali přáteli. Časem dozrál k vlastnímu osobitému stylu. V oblasti hyperrealismu promítá komiks, bezbřehou fantazii a často i drsný nadhled. Staví se za svobodu slova a brojí proti přehnané korektnosti.

Narozen 26. června 1972 v obci Okříšky u Třebíče. Od dětství s vášní kreslí a maluje. Během studií sbírá zkušenosti a občas i ceny v soutěžích. Počátkem devadesátých let nabízí své komixy periodikům a ty je kupodivu tisknou. Příběhy tak vznikají pro časopis Kometa, Stadion, Pivní kurýr a později pro “Nedělní Blesk” nebo deník Práce.

Od roku 95 do roku 2022 vycházel komixový seriál “Zelený Raoul”, který ho více představil veřejnosti a pravděpodobně se stal nejdéle kontinuálně vycházejícím komiksem v Evropě, možná i ve světě. Po roce 2000 často zván do oblíbených televizních a rozhlasových pořadů. Vytvořil nesčetné množství karikatur a portrétů. Jako výtvarník spolupracoval s významnými osobnostmi i firmami.

Kresby z volné tvorby a obrazy tvořené olejem, akrylem nebo kombinovanou technikou jsou vzácnější. Nejčastěji používá tužku v kombinaci s tuší. Současná plátna maluje výhradně olejem.

I po jeho celoživotní umělecké volné a zakázkové tvorbě, autorských výstavách nebo vztazích v komunitě předních českých i světových umělců Saudek, Macourek, H.R. Giger, Paquett, Jones, ad.  je veřejností stále vnímán spíše jako karikaturista a provokatér.

Možná až budoucnost ukáže pravý význam i důležitost jeho řemesla a uměleckých děl. Už v současnosti můžete narazit na jeho rukopis a odkaz po celém světě. Obliba kreseb i maleb z volné tvorby mezi sběrateli roste.