Hlavní obsah
Finance

Peníze (téměř) zdarma? I to je možné… Tipy uvnitř článku

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
12. 4. 16:15

Peníze zdarma? Máte z titulku našeho článku dojem, že se jedná o pouhé tradiční klišé podvodníků? Nenechte se zmást. Peníze (téměř) zdarma opravdu dostat můžete.

Článek

Nestanou se z Vás sice mávnutím zázračného proutku milionáři nebo díky Arabelinu prstenu dokonce miliardáři, držme se přeci jen pro tentokrát při zemi. V dnešní nelehké době se však každá koruna hodí a trošku ulevit rodinnému rozpočtu bychom mohli. Co vy na to?

Jak jste již jistě zaregistrovali, aktuální situace v bankovním sektoru je velice napjatá, v ekonomice hrozí recese, lidé se snaží více vydělávat, aby alespoň zdánlivě mohli žít tak, jak byli zvyklí. Řekněme si ale upřímně, většině z nás se své dřívější finanční úrovně i přes veškerou snahu a šetření dosáhnout nedaří, nehledě na to, že již kolikrát nezbývá čas, síla ani nálada veškerý volný čas obětovat honbě za mamonem. Všude kolem sebe slyšíme, jak se máme špatně, jak je vše drahé, jak se ještě špatně teprve mít budeme a takto podobně negativních informací kolem nás je tolik, že člověku prostě dochází šťáva.

V první chvíli je potřeba se zamyslet. Máme se opravdu tak špatně, jak je nám neustále médii a všeobecným míněním podsouváno? Pokud se zamyslíte a zjistíte, že Vás netrápí žádná smrtelná nemoc, máte co jíst (a nemáme na mysli zrovna kaviár nebo lanýže), usmějte se a povyskočte si, protože rozhodně není třeba skládat hlavu do klína. V rámci ekonomiky totiž přicházejí náročnější období zcela periodicky a bez nich si umíme představit svět maximálně tak na stránkách utopistické literatury. Jenže hojně užívané rčení, že nic není tak černé, jak to vypadá, sedí v tomto případě jako prdel na hrnec. Tam, kde jeden vidí problém, další spatřuje příležitost a je jen na nás, na jaké straně se rozhodneme být.

Ale dost omáčky (nebo z ní uvaříme pěkný guláš) a pojďme se bavit raději konkrétněji. Stejně tak jako my dnes hledáme každou korunu navíc, pro banky jsme touto „korunou“ my jako jejich zákazníci. Co se českého bankovního sektoru týče, konkurence je zde celkem veliká a banky se vzájemně předhánějí o to, kdo chytne nejvíce nových duší. Zde naleznete několik zajímavých tipů, jak docílit toho, aby právě také naše zištná dušička zaplesala:

1) Až 3.000 Kč za založení účtu u Raiffeisenbank

Jak bonus získat? Bonus získá každý, kdo se jako nový zákazník zaregistruje u RB a provede v měsíci minimálně 3× platbu kartou. Abychom mohli splnit podmínky, je tedy třeba si nějaký malý obnos na nový účet vložit.

Příklad: Založíte si účet u Raiffeisenbank, pošlete si na něj 100 Kč. Poté si 3× v měsíci koupíte snídani z této karty a získáte odměnu, která se Vám připíše další měsíc (vždy do 15. dne v měsíci). Akce je na 6 měsíců tzn: 6*500 = 3.000 Kč.

2) Až 10.000 Kč za založení účtu u Unicredit

Jak bonus získat? Podmínky jsou totožné jako u Raiffeisenbank jen s tím rozdílem, že budete dostávat 400 Kč po dobu až 24 měsíců. Z toho vyplývá, že si můžete přijít až na 10.000 Kč.

3) 2.000 Kč od mbank za založení účtu

Jak bonus získat? Založíte si běžný účet a zároveň zřídíte platební kartu. Tuto kartu vložte do svého telefonu nebo chytrých hodinek, jejichž prostřednictvím budete platit. Mbank Vám zpětně proplatí provedené platby až do výše 2.000 Kč. Akce platí pouze do 30. dubna, ale nezoufejte. Mbank je svými akcemi známá a pokud nestihnete tuto, jistě přijde brzy na řadu další.

Pokud Vás Raiffeisenbank, Unicredit či mbank uchvátí natolik, že u nich budete chtít zůstat i po skončení jejich akčních nabídek, je již pouze na každém z nás a nejedná se o podmínku. Těchto pár doporučení z našeho pohledu pokrývá aktuálně nejlepší bankovní akce tzv. na peníze „zdarma“. Nechtěli jsme být hamouni a nechat si je jen pro sebe. Proč? Protože dobrá rada je nad zlato a – co je hlavní – nic nestojí. A nezoufejte. Jisté je, že každá krize jednou skončí.

V budoucnu se spolu podíváme na další tipy, tentokrát ze světa investic.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz