Článek
1. Vyhněte se sledování prezidentských debat o samotě
Sledovat prezidentské debaty může být intenzivní zážitek. Jejich samostatné sledování může vyvolat pocity neklidu a obav. Abyste se cítili lépe, zkuste se na ně podívat se společníkem nebo příbuzným. Když máte někoho, s kým můžete hovořit, může být jednodušší zvládnout pocity, které se během debat objevují. Kromě toho se můžete o problémech a soupeřích následně zamyslet a získat tak jiný pohled.
2. Dělejte si během debaty přestávky
V průběhu prezidentského klání se můžete snadno cítit přetíženi nebo podrážděni. Abyste mohli regulovat své pocity, udělejte si pauzu a věnujte se něčemu uklidňujícímu. Může to být procházka na čerstvém vzduchu, četba románu nebo cvičení jógy. Vyčlenění několika minut na restart vám může pomoci vyčistit myšlenky a vrátit se k debatě s pozitivnějším pohledem.
3. Zjistěte si informace o kandidátech před sledováním
Před sledováním prezidentské debaty je důležité se informovat o uchazečích a jejich postojích k daným otázkám. To vám usnadní pochopení výměny názorů a umožní vám to lépe si uvědomit, koho chcete volit. I v případě, že jste si již vybrali svého kandidáta, je rozumné prozkoumat i ostatní uchazeče. Tak budete během debaty co nejvíce poučeni.
4. Přečtěte si otázky k debatě předem
Pokud se při vyhlídce na prezidentské klání cítíte zdrceni, zvažte, zda si předtím nepřečtete dotazy k debatám. To vám poskytne možnost zamyslet se nad otázkami a vytvořit si vlastní pohled na věc. To by vám mohlo pomoci, abyste se cítili méně ovládáni tím, jak debatu sledujete. Otázky můžete navíc využít k tomu, abyste se soustředili na témata, která se vás obzvláště týkají.
5. Nastavení realistických očekávání a cílů
Před sledováním prezidentských debat s Babišem v hlavní roli si stanovte realistická očekávání a cíle. Vezměte na vědomí, že debaty jsou obvykle přeplněné dramaty a řečnickými výstupy, takže je obtížné sledovat pravdu. Pokud do debaty vstoupíte s vnímavým postojem, budete méně náchylní k tomu, abyste byli výsledkem frustrováni. Kromě toho se soustřeďte na záležitosti, na kterých vám záleží, a zjišťujte postoje soupeřů k těmto otázkám. To vám pomůže zůstat v obraze a zapojit se do dění.
6. Využijte debatu jako příležitost k učení
Prezidentské debaty jsou cennou vzdělávací příležitostí. Před debatou nebo po ní věnujte čas zkoumání konkurentů a jejich postojů. Získáte tak hlubší znalosti o probíraných tématech a budete si moci vytvořit zasvěcený názor. Kromě toho věnujte čas tomu, abyste získali přehled o průběhu debaty a různých formátech. To vám pomůže stát se informovaným voličem a aktivněji se zapojit do debat.
7. Zůstaňte pozitivní a zaměřte se na pozitivní aspekty
Při sledování Babiše během prezidentských debat zůstaňte konstruktivní a soustřeďte se na předložené pozitivní argumenty. Nedovolte, abyste se zabývali těmi negativními. Místo toho si všímejte všech pozitiv, která Babiš nabízí, a uložte si je pro případné budoucí využití. Kromě toho, pokud začnete cítit, že jste zahlceni, dejte si pauzu. To by vám mělo pomoci znovu se soustředit a vrátit se s bystrou myslí. Přestávky také nabízejí příležitost promyslet si diskusi a lépe jí porozumět.