Hlavní obsah
Lidé a společnost

Lidé, které často potkáte na nákupech

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: 8 Lie
25. 7. 0:00

Nenakupujete-li přes internet první poslední, tak alespoň jednou týdně, přestože jste na home officu, musíte vylézt z nory a jít plenit regály obchodů, abyste svou kořistí naplnili chladnou truhlici a prázdné skříňky. Při tom potkáte různá individua.

Článek

Začínáme už jen tím, že si před obchodem vezmeme ten vyšmatlaný koš, který má často jedno ze čtyř koleček pochroumané a koš Vám pak nejede rovně, za to při jízdě vybočuje do strany. Samozřejmě už teď můžeme potkat například matku, jejíž dítě si musí vyřvat, že si potřebuje do toho koše sednout, i když už je na to od pohledu příliš staré. Přesto se matka postaví s košem tak, že už nikdo jiný neprojde a souká dítě dovnitř, vy tam stojíte jako debil.

Pokračujeme vjezdem do obchodu a tady začíná to pravé peklo. Zde můžete nalézt například osahávače všeho. V ruce má každý druhý rohlík, potěžká si každé jablko, ale nic si nekoupí. Dále zde máme manželský pár, který si stoupne do uličky s košem a postaví se po obou jeho stranách, neprorazitelná zátarasa je na světě, pokud se chytnou při hádce, i buldozer je Vám na nic. Dále můžete potkat rodiče s nevycválaným harantem, ten pobíhá všude kolem, všechno potřebuje a řve na celou prodejnu, když se mu něco neodkýve, zdrhejte, už začíná natahovat a ten armagedon, co bude následovat, zažít nechtějte.

Kromě zmatených strejčků, party zedníků nebo nákupních maniaků Vás také čeká konfrontace s prodavačkou, nejdete-li na samoobslužnou pokladnu. Zde se vyskytují štěkny, jenž Vám pomale neodpoví na ,,dobrý den" a jsou protivné, jak nejvíc to jde. Samozřejmě potkáte i na milé tváře, které se chovají přátelsky a nevidí svou práce čistě jenom jako peklo a nutný zdroj obživy, ale že je to také práce s lidmi. Občas se ale také nesmíte divit, až se na Vás prodavačka bude mračit, bůh ví jakého vola tam měla před Vámi.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz