Hlavní obsah
Lidé a společnost

Sigma trend

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: 8 Lie
24. 7. 14:35

Trend sigma male. Kde se tento trend vzal? Co ukazuje o společnosti? Ví vůbec, především mladí lidé, jenž příspěvky s tímto trendem sdílí, kdo je to sigma člověk? Jedná se o nebezpečí ohrožující výchovu dětí?

Článek

Po sociálních sítích se pohybuje zvláštní trend. V mnoha příspěvcích, často doplněnými obličejem Christiana Balea z filmu Americké psycho, jak špulí pusu a jeho pohled vypadá jako „au, to bolelo“, mnohdy hlavně muž ukazuje, jaká je sigma. Například holka chce kluka obejmout, on se ale natáhne pro bundu za ní, obleče se a naznačí gestem, ať slečna pohne zadkem, následuje záběr na Balea špulícího pusu a video je u konce. Další zachycuje muže sedícího v křesílku u baru, přijdou za ním dvě atraktivní ženy, on je odstrčí, protože se na obrazovce za nimi odehrává zajímavý fotbalový zápas. Takových videí nalezneme více, málokteré ovšem doopravdy ukazuje pravý význam muže sigmy.

Dle videí se jedná o muže, jenž pohrdá ženami a dívá se na ně z výšky, nechová se k nim jako gentleman, neotvírá jim dveře od auta či do bytu, nepomáhá jim s taškami a když má podezření, že se žena chová jako zlatokopka, pořádně s ní vytře podlahu, ať to stojí za to, má, co si zasloužila. Jako vzor si často fandové tohoto trendu berou postavy z filmů a seriálů, jenž často kouří, chovají se chladně a oblékají se jako největší frajeři. Nejčastěji se mezi těmito postavami vyskytuje Thomas Shelby ze seriálu Peaky Blinders, kouří, chová se chladně a rezervovaně, má však také vlastnosti, které sigma muž podle různých psychologických studií rozhodně má, třeba k ženám se nechová úplně lhostejně, má malý okruh lidí kolem sebe, kterých si váží a je jim věrný, číší z něj sebevědomí a to si ho nemusí každých pět vteřin na někom masírovat, okolí ho uznává. Další postavy na seznamu jsou např.: John Wick ze stejnojmenné série filmů, James Bond hraný Danielem Craigem nebo Batman.

Lidé ze sociálních sítí si z těchto postav vzali ten nejhorší možný příklad, to, že často na videích, alespoň podle mě, vypadají jako šašci, kteří se neumí chovat, zapálí si cigaretu a hodí nohy na stůl, je naprosto šílené. Sigma postavy ovšem nejsou v filmovém a televizním průmyslu moc znázorňovány jako bůh ví jací klaďasové. Často se ocitají za hranou zákona a pro ostřejší výraz nebo facku nejdou daleko, zabijí, zlijí se pod obraz, berou drogy. Mezi sigmy tudíž nehledejte žádného Mirka Dušína nebo Taťku Šmoulu.

Jak tedy z psychologického hlediska vypadá takový sigma člověk?

- nejde z davem, spíš na něj sedí popis osamělého vlka, jde si svou vlastní cestou

- hrají podle svých vlastních pravidel

- introvert, uzavřenější člověk, klidný typ

- není na nikom závislý

- vzbuzuje v ostatních nevynucený respekt

- jde si svou vlastní cestou

To je jen základní popis, možná že i na vás něco z toho sedí, ale údajně je takových sigma lidí mezi námi pomálu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz