Článek
V hlavě nosíte nákupní seznam a dost možná se vám zúžila slovní zásoba na to, jak dělají domácí zvířata. Nestíháte sledovat aktuální dění, ale dokážete z paměti přeříkat pohádkovou knížku.
Jenže pak se ve čtyři hodiny odpoledne přistihnete, jak v drdolu z předchozího dne dopíjíte ranní kafe. A zatoužíte po jednom jediném teplém šálku, za který byste dali půl království.
Řešení vám často visí na zdi a říká se mu televize, ale ze všech stran k vám doléhají hlasy, které radí: „Ne ne ne, děti před obrazovku nepatří.“
Nakonec stejně sáhnete po ovladači, ale káva vám zhořkne. Zmítají vás výčitky, jak jste jako matka či otec selhali.
Co má na dítě skutečně horší vliv? Vyčerpaný rodič, nebo pár dílů animovaného seriálu?
Nakonec jste to pořád vy, kdo má kontrolu nad tím, na co a jak dlouho se bude dívat.
Před stisknutím tlačítka play je potřeba zodpovědět zásadní otázku:
Kolik času mi zabere příprava kávy a následná konzumace?
Pokud dáváte přednost rozpustné kávě, pravděpodobně si vaše ratolest vystačí s jedním dílem Morpha, plastelínového panáčka, který žije na pracovním stole a během pěti minut se dostane do řady humorných situací.
Máte-li doma kávovar, který vám zabírá třetinu kuchyňské linky, doporučuji dva díly Pata a Mata. Možná si při vyprazdňování zásobníku na kávovou sedlinu budete připadat stejně nešikovně jako oni.
Jestliže jste fajnšmekr a připravujete kávu v moka konvičce, celý proces se protáhne, kór pokud melete zrna ručně. Ovečka Shaun naštěstí zažívá spoustu dobrodružství a úvodní znělku bude vaše dítě milovat. Vsadím boty, že po třech dílech tančíte i vy.