Bohemians slaví důležitou výhru. Teplice srazila střelecká nemohoucnost

Velmi vyrovnaný duel mezi Teplicemi a Bohemians rozhodla efektivita v zakončení. Blýsklo se především duo Matoušek – Drchal.

Ačkoliv byly Teplice po většinu zápasu lepším týmem, klokani dokázali být maximálně efektivní a své gólové šance proměnit. Pražané z pozice mírného outsidera vyhráli 2:1.

Efektivita klokanů rozhodla

Tepličtí vstoupili do utkání téměř nejlépe, jak mohli, a už ve 2. minutě se Filip Horský ocitl v obrovské šanci, jenže brzkému otevření skóre zamezil brankář Tomáš Frühwald. Nedáš – dostaneš. O několik minut později si obránce domácích Lukáš Havel neporadil s jednoduchým míčem, Václav Drchal ho o míč připravil a následně nachystal gólovou šanci pro Jana Matouška, který se nemýlil a poslal klokany do vedení.

Domácí brzký gól nepoložil a ve své útočné aktivitě nadále pokračovali. Ve 22. minutě se opět vyznamenal brankář Frühwald, když zlikvidoval nebezpečnou hlavičku Romana Čerepkaie. Filip Horský patřil v dresu Teplic mezi nejaktivnější hráče a deset minut před koncem poločasu měl velkou příležitost srovnat stav, ale jeho střela skončila vedle. I když byly Teplice lepším týmem a Bohemians spíše bránili, opět to byli klokani, kdo se trefil do brány. Stejně jako předtím Drchal vybojoval míč a předložil ho do stoprocentní šance Janu Matouškovi, který bez větších problémů navýšil vedení hostů na 2:0. To bylo z prvního poločasu vše.

Snaha Teplic na vyrovnání nestačila

Do druhého poločasu nasadil trenér Zdenko Frťala trojité střídání se záměrem otočit stav zápasu. Hosté už se nikam hnát nemuseli, a tak útočné snahy vyvíjeli převážně domácí. Po jedné této akci a po skrumáži ve vápně se nejlépe zorientoval Robert Jukl a postaral se o snížení skóre na 1:2. Paradoxně si klokani vypracovali největší šanci z ojedinělého protiútoku – Vladimír Zeman předložil Drchalovi míč před prázdnou branku, ale jen několik desítek centimetrů dělilo Bohemians od dalšího gólu.

Minuty ubývaly a Tepličtí se marně pokoušeli o vyrovnání. Hra už byla velmi neurovnaná a domácím se nedařilo trefovat prostor mezi třemi tyčemi. O gól roku se v závěru nastavení pokusil teplický Vachoušek – po dlouhém autu Ondřeje Kričfalušiho se položil do míče nůžkami, ale i když střela byla razantní, scházela jí přesnost. Po několika okamžicích Dalibor Černý ukončil zápas a Pražané si odvážejí velmi cennou výhru. Naopak skláři si na svém hřišti připisují již pátou porážku v této sezoně a dál budou bojovat ve skupině o udržení.

FK Teplice – Bohemians Praha 1905 1:2

Branky: 67. Jukl (T. Vachoušek) – 6. Jan Matoušek (Drchal), 40. Jan Matoušek (Drchal)

Karty: 16. Kovařík (BOH)

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:3.

FK Teplice: Ludha – Kričfaluši, L. Havel (46. Emmer), Mičević (73. Havelka) – Švanda (61. Bílek), L. Mareček (C), Jukl, Harušťák – Trubač – Horský (46. Labík), Čerepkai (46. T. Vachoušek).
Náhradníci: Němeček – Beránek.
Trenér: Zdenko Frťala

Bohemians Praha 1905: Frühwald – Adam Kadlec (86. Shejbal), Křapka, Vondra, Kovařík – Hůlka (C), Smrž (11. Jindřišek) – Ristovski (86. Jánoš), A. Čermák (70. Hrubý), Jan Matoušek (70. Zeman) – Drchal.
Náhradníci: Reichl – M. Kadlec, V. Novák, Vala, Petrák.