Boleslav měla proti Paksi namále. Krásným gólem v nastavení trefil naději do odvety Ladra

Mladá Boleslav na domácím hřišti narazila v play-off Konferenční ligy na aktuálně čtvrtý tým maďarské ligy – Paksi FC. Do Lokotrans Arény to diváky prostě netáhne. I přesto, že vstupné bylo za lidových padesát korun, tribuny úplně zaplněné nebyly.

V základní sestavě Středočechů nastoupil veterán Marek Matějovský. Po vedoucím gólu boleslavských, přišel šok a obrat Paksi na 2:1. V závěrečném nastavení vystřelil domácím alespoň remízu Tomáš Ladra. Odveta zůstává otevřená pro obě mužstva.

V základní sestavě Matějovský. Suchý pouze na lavičce

Ve středu pole nastoupila družina trenéra Davida Holoubka s odlišnými hráči, než tomu bylo v ligovém zápase na olomoucké Hané. Langhamera s Vydrou nahradila dvojice Sakala – Matějovský. Pouze na lavičce byl kapitán a obránce Marek Suchý. O útočnou fázi se staral především Vasil Kušej a Tomáš Ladra, oba hráči mají v posledních týdnech výbornou formu. Veterán Marek Matějovský odehrál celé utkání a hrál skvěle.

Úvodní jedenáctka Mladé Boleslavi vypadala takto: Trmal – Kostka, Král, Králik, Fulnek – Sakala, Matějovský (C) – Mašek, Mareček, Kušej – Ladra.

Boleslav byla lepším týmem. Diváci v prvním poločase gól neviděli.
Úvodní zápas o Konfereční ligu začala lépe domácí Boleslav. Soupeře zatlačila na vlastní polovinu a hlavně rychlý Kušej dělal celé defenzivě Paksi velké problémy. Zkušenému Matějovskému patřil prostředek hřiště a dával hře myšlenku a klid.

První šance přišla po sedmnácti minutách zápasu. Na levé straně měl hodně prostoru křídelník Kušej, který vnikl do vápna, kde měl proti sobě několik soupeřů. Jeho technický pokus mířil na zadní tyč, střelu ale bohužel zablokoval Akos Kinyik. V hlavní roli byl opět Kušej po necelé půlhodině. Hezky si naběhl na přihrávku za obranu od jednoho ze spoluhráčů a měl před sebou už jen brankáře. Toho chtěl obstřelit, což se povedlo, ale míč mířil vedle pravé tyče!

Po chvilce zahrozilo i Paksi, kdy Haraszti odcentroval na volného útočníka Zimonyiu, který na malém vápně přestřelil svatyni Matouše Trmala. Centrované míče dělali obraně Boleslavi problémy. Ve 34. minutě chytil hlavičku Pappa pozorný Trmal.

Těsně před odchodem do šaten špílmachr Matějovský našel z přímého kopu Sakalu a ten i díky teči jednoho z obránců soupeře zamířil vedle. V prvním dějství gól nepadl, hlavně díky tomu, že Středočeši ani jednou netrefili branku, po vedoucí brance volala nejvíce šance Kušeje.

Přezkum penalty trval pět minut! Po vyloučení trefil Ladra v nastavení alespoň remízu

Ve druhé půlce se prakticky na předvedené hře obou celků nic nezměnilo. Maďaři poctivě bránili a odolávali nájezdům domácích, kteří nesměli zapomínat i na obranu. Když se Paksi dostalo na útočnou polovinu, bylo velmi nebezpečné.

Na větší šanci se čekalo až do 65. minuty a padl z ní úvodní branka zápasu. Aktivní Kušej si na pravé straně seběhl na geniální přihrávku Matějovského, poslal střílený centr do malého vápna a tam si ho do vlastní branky srazil stoper Kinyik – 1:0.

V 70. minutě po nevinném souboji Lukáše Maška se stoperem Ötvösem zapískal k údivu všech gruzínský rozhodčí Kikacheishvili pokutový kop pro Paksi! Sudí si šel situaci ještě zkontrolovat k videu, protože nebylo průkazné, že šlo o Maškův faul. Po dlouhých pěti minutách rozhodl, že své rozhodnutí po přezkoumání videa ruší a penalta se nekopala. Bohužel, i přesto si Boleslav nedala na tento varovný prst pozor a inkasovala vyrovnávací gól z kopačky střídajícího Bödeho. Ten opil rohlíkem obránce Dominika Kostku a přesnou střelou v 80. minutě překonal zkoprnělého Trmala – 1:1. To ale nebylo všechno. V 86. minutě žolík Daniel Böde úplně změnil osud zápasu, když prošel kolem dvojice mladoboleslavských. Jeho střílenou přihrávku nešťastně tečoval Trmal a k míči se dostal Kristof Papp, jenž otočil průběh zápasu – 1:2.

Studená sprcha pro domácí, kteří si zas a znovu nedali pozor a zbytečně inkasovali dokonce dvakrát. To už běžel nastavený čas. Sudí nastavil ještě sedm minut. Jen do boční sítě z přímého kopu mířil Tomáš Ladra. V 90+5. minutě fauloval před pokutovým územím Bence Lenzsér Lamine Jawa a po druhé žluté kartě byl vyloučen. K přímému kopu se postavil Ladra a nádhernou střelou přes zeď a odrazem od břevna srovnal – 2:2.

Sudí nakonec nastavil více jak deset minut. Žádný gól už nepadl a Mladá Boleslav v úvodním zápase play-off Konferenční ligy pouze remizovala s Paksi 2:2. V odvetě je čeká pořádná šichta, ale všichni věříme, že dokáže Boleslav zvítězit a postoupit do hlavní fáze EKL.

Hráči zápasu svých týmů podle 90min: Marek Matějovský – Daniel Böde

Statistiky utkání: FK Mladá Boleslav – Paksi FC 2:2 (0:0)
Branky: 65. vlastní Kinyik (Kušej), 90+7. Ladra – 80. Böde (Tóth), 85. Papp (Böde)

Žluté karty: 5. Lenzsér, 39. Papp, 64. Windecker (všichni Paksi)

Červená karta: 90+6. Lenzsér (Paksi)

Celkové střely: 16:7. Střely na branku: 2:4. Držení míče: 68 % – 32 %. Rohy: 5:5 . Ofsajdy: 2:1 . Fauly: 6:10.

Místo konání: Lokotrans Aréna (Mladá Boleslav)

FK Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Král, Králik, Fulnek – Sakala, Matějovský (C) – Mašek (83. Jawo), Mareček (59. Langhamer), Kušej (83. Pulkrab) – Ladra
Náhradníci: Mikulec, Floder – Buryán, Donát, Kadlec, Stránský, Suchý, Vojta, Žitný
Trenér: David Holoubek

Paksi FC: Simon – Ötvös, Kinyik, Lenzsér – Kovács (90. Vas), Windecker, Vécsei (78. Balogh), Papp, Osváth – Haraszti (78. Böde) (C) – Zimonyi (46. Tóth – 90+8. Silye)
Náhradníci: Borsos – Gyurkits, Horváth, Szabó, Mezei, Gévay
Trenér: Gyorgy Bognar

Rozhodčí: Kikacheishvili – Akhvlediani, Gabisonia (všichni Gruzie)