Střelecký souboj veteránů! Žižkovský kanonýr Necid řídil vítězství

V rámci 13. kola Chance Národní Ligy se na stadionu v Seifertově ulici utkala domácí Viktoria Žižkov s trápící se Zbrojovkou Brno. Konečný výsledek byl nakonec příznivější pro domácí, kteří dokázali udolat hosty z jihu Moravy výsledkem 4:2.

Domácí byli na zápas natěšeni po získaném skalpu z minulého kola, kdy si otevřeli střelnici v Chrudimi. Naopak Brno, které se postupně propadá tabulkou, vyhrálo naposledy utkání 10. srpna proti Táborsku. V Žižkovském dresu navíc nastoupil nejlepší střelec Chance Národní Ligy Tomáš Necid.

Poločas dvou hvězd

Začátek zápasu se rozehrál v klidném tempu. V úvodních minutách tlačili spíše hosté, když se pokoušel tvořit hru mladík Adam Kronus. Postupem v první desetiminutovce se podařilo Žižkovu více pronikat do utkání, hlavně díky při chuti hrajícímu Vaníčkovi. Začátek zápasu však provázely nepřesné rozehrávky a jedna z nich přišla od domácích v 17. minutě, kdy balón vystihl Kronus a přesným pasem připravil krásnou pozici pro střelce Romana Potočného.

O tři minuty později získal na středu hřiště míč záložník Viktorky Adam Petrák, který krásnou křižnou přihrávkou našel Tomáše Necida, jenž i přes faul soupeře dokázal ve skluzu rozradostnit tribuny, a skóre se proměnilo na 1:1.

Žižkov stále stupňoval svůj tlak a dostával se stále více a více do hry. Ve 30. minutě přišel krásný roh na zadní tyč od Antonína Vaníčka, který se snažil míč dopravit do brány za každou cenu. I přestože míč vyletěl z branky a nebylo jisté, zda domácí forvard nezahrál rukou, rozhodčí Pavel Orel nakonec branku uznal.

Hosté začali znovu více tlačit na obranu domácích po inkasovaném gólu. Divácky atraktivnímu prvnímu poločasu nasadil korunku střelec prvního gólu Roman Potočný, který po přímém kopu zpoza vápna proškolil gólmana Melichara, a skóre bylo znovu vyrovnané, tedy 2:2.

Žižkov překlopil výsledek na svoji stranu

Do druhého poločasu lépe vstoupila Zbrojovka. Nejdříve brankáře Melichara prověřila střela mladého záložníka Poláka, který vstoupil do hry, a poté se pokoušel střelou k pravé tyči ohrozit gólmana také Roman Potočný.

Po trojnásobném střídání ze strany Žižkova v 69. minutě nastoupil i jeho nejlepší střelec loňské sezóny Augusto Batioja a hned o 3 minuty později přesně našel Marka Richtera, který číhal na pravé straně vápna a nacentroval na Tomáše Necida, jenž však centr netečoval, a tak propadl po odrazu od obránce Štěpánka až za záda brankáře Muchy, což znamenalo změnu skóre na 3:2.

Utkání se již dohrávalo v mírnějším tempu, i když hosté potřebovali otáčet. Vynikající výkon v posledních minutách podával Tomáš Necid, který si šikovně zpracovával těžké nákopy. Jeden takový si krásně zpracoval i v 85. minutě, kdy vyslal přihrávku za obranu na střídajícího Gembického, který přesprintoval i obránce Brna Štěpánka. Ten nechtěl riskovat červenou kartu a Gembický se v samostatném uniku nemýlil a skóre se naposledy v utkání proměnilo na 4:2.

Tomáš Necid svým dalším skvělým výkonem navýšil náskok na pozici nejlepšího střelce ligy s 11 zásahy. Žižkov zásluhou této výhry začíná šlapat na paty elitní trojce soutěže a na třetí Vyškov ztrácí tři body. Za to brněnská Zbrojovka si prohloubila letošní trápení a v momentálně nedohraném kole se propadla až na poslední místo tabulky a musí se ze svých letošních výkonů velmi rychle oklepat.

Hráč zápasu podle redakce 90 minut: Tomáš Necid (FK Viktoria Žižkov)

FK Viktoria Žižkov – FC Zbrojovka Brno 4:2 (2:2)

Branky: 20. Necid, 30. Necid, 73. Necid, 85. Gembický – 17. Potočný, 42. Potočný

Karty: 37. Sodoma (ZIZ) – 45. Potočný (BNO), 90+3. Texl (BNO)

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 13:9. Střely mimo: 7:7. Rohy: 11:6.

FK Viktoria Žižkov: Melichar – M. Richter, Broukal, Fišl, Divíšek (78. Klusák) – Petrák, Tregler (C) – Vaníček (69. Gembický), Sodoma (69. Batioja), M. Hönig (69. Prošek) – Necid (90+1. Sixta).
Náhradníci: Kotek – Žiga, Muleme, Jirásek, Řezáč.
Trenér: M. Nikl

FC Zbrojovka Brno: Mucha – Hamza, Štěpánek (90. Luděk Pernica), Texl – Granečný, Janetzký (C), D. Polášek (46. Polák), Kubr (69. Toman) – Švancara (46. Smejkal), Potočný, Kronus (80. Večeřa).
Náhradníci: Sváček – Mičuda, Mateković, Šlapanský.