Češi se posouvají do čela skupiny, proti Ukrajině získali vydřený bod, pálil Červ

Po dvoudenní pauze nastoupila Česká fotbalová reprezentace k čtvrtému utkání Ligy národů, ve Vratislavi se jí postavil výběr Ukrajiny. Českým reprezentantům se nepodařilo navázat na výkon z prvního poločasu a na startu toho druhého přišli o vedení.

Z Polska si Češi odváží bod po remíze 1:1.

Češi se na zápas naladili pátečním vítězstvím proti Albánii, Ukrajincům se podařilo skolit dosavadního lídra tabulky, reprezentaci Gruzie. Poslední vzájemné měření sil obou týmů dopadlo vítězstvím Česka 3:2 před více než měsícem. O české výhře rozhodl Pavel Šulc, na domácím stadionu Slavie Praha se mu podařilo dvakrát rozvlnit síť, třetí branku českého týmu přidal z penalty kapitán Tomáš Souček. Ukrajina naposledy Česko porazila před šesti lety výsledkem 1:0.

Nadšený Červ poslal Česko do vedení, obrana odolávala Mudrykovi

Trenérský tým českého národního týmu byl donucen k jediné změně v sestavě, v utkání proti Albánii výborného Holeše vinou zranění nahradil Ladislav Krejčí.

Českým hráčům se povedlo navázat na aktivní výkon z pátečního utkání proti Albánii. První však zahrozila Ukrajina, po pěti minutách hry se českou obranou proháčkoval Mudryk a našel zcela volného Šaparenka, který trestuhodně odmítnul vyloženou příležitost, když se před ním zjevila prázdná branka. V desáté minutě mohl otevřít skóre, opět proti Ukrajině, Pavel Šulc. Z pravé strany jej precizním sklepnutím našel Vladimír Coufal, Šulcova pozemní střela ale nezaskočila připraveného Trubina.

O pár chvil později již měli Češi důvod k radosti. Rohový kop Václava Černého vyrazili ukrajinští pouze k Lukáši Červovi, který na hranici vápna napřáhl a z první vyslal chirurgicky přesné zakončení k levé tyči. Na Červovi byla vidět obrovská radost z jeho první branky v reprezentačním dresu, ta se musela fanouškům u televizních obrazovek jednoznačně zalíbit.

Premiérový střelec Červ byl při chuti a nebyl daleko k navýšení svého střeleckého účtu v zápase. Z podobné pozice jako při gólové situaci vyslal rychlý projektil, svůj cíl o pár desítek centimetrů minul. V závěru první půle si Mudryk ukázkově odstavil Tomáše Součka, ale v jasně gólové pozici nedokázal překonat připraveného Matěje Kováře, jenž si připsal první úspěšný zákrok.

Nechybělo mnoho a diváci mohli býti svědky další premiérové trefy, Martin Vitík sice dokázal dostat míč za záda Trubina, jenže se při prodloužení míče od Chorého nacházel v postavení mimo hru, jeho branka tedy nebyla po právu uznána.

Vinou zákroku Krejčího Češi přišli o vedení, penaltu proměnil Dovbyk

Pět minut po startu druhého poločasu odpískal hlavní rozhodčí Cuadra pokutový kop pro Ukrajinu, kvůli Krejčího odklizení balónu pomocí horní končetiny v souboji s Konoplyou. Nutno říci, že penaltový zákrok Krejčího vyvolal velkou kontroverzi a diskuzi mezi českou fotbalovou veřejností. Penaltu si na svá bedra vzal Artěm Dovbyk, nejlepší střelec uplynulého ročníku španělské nejvyšší soutěže. V souboji proti úřadujícímu mistrovi Bundesligy, Matěji Kovářovi, uspěl a díky přesné střele k pravé tyči vyrovnal vývoj utkání.

Nevýraznou pasáž utkání přišli oživit Ondřej Zmrzlý, který nahradil svého spoluhráče ze Slavie, Jana Bořila a nejlepší střelec Chance Ligy, Jan Kliment, ten na hřiště nastoupil místo Tomáše Chorého. Klimenta velmi brzy po jeho příchodu na hrací plochu našel v dobré pozici tradičně přesný Coufal, proti Klimentově zakončení vystartoval výtečně Trubin.

Matěje Kováře prověřil deset minut před koncem utkání z dlouhého přímého kopu Zubkov, jeho rána změnila při letu směr a Kovář míč pouze vyrazil do prostoru před sebe, česká obrana dokázala balón úspěšně odvrátit.

České dobývání ukrajinské hradby pokračovalo i nadále, avšak neúspěšně. Češi s Ukrajinou remizovali 1:1, díky tomu přeskočili Gruzii a posunuli se na první místo Ligy národů B - skupiny 1.

Hráč utkání podle 90 minut: Lukáš Červ

Česká reprezentace s Lukášem Červem v sestavě stále nepoznala chuť porážky. Vstřelil jediný gól českého týmu v utkání, když zpoza vápna zaskočil přesnou střelou Trubina. Svoji premiérovou branku v reprezentačním dresu následně náležitě oslavil. Pro tým byl velmi platný, podařilo se mu získat ohromný počet míčů a ze středu hřiště dirigoval českou hru.