Demolice v podání Olomouce! Sparta o deseti nedokázala konkurovat a zaslouženě prohrála

Souboj béček vyzněl lépe pro Sigmu. Spartu čekala těžká prověrka na půdě Olomouce, kterou posílil z A-týmu například Jáchym Šíp.

Letenským se i přes úvodní branku zápas sesypal i díky červené kartě Romana Horáka. Olomouc v zápase jasně dominovala a s přehledem zvítězila 3:1.

Výborný vstup Sparty do zápasu

Letenští vstoupili do zápasu velmi dobře a byli aktivnějším týmem na hřišti. Hosté předvedli několik akcí, ze kterých měli možnost otevřít skóre zápasu. Vše si sparťané nechali až na 16. minutu. Tečovaný centr z levé strany brankář Jan Koutný sice vyrazil, ale pouze k úplně volnému Danielu Michlovi, který bez větších problémů zapsal první branku zápasu.

Červená karta, která odstartovala obrat Olomouce

Co se Michlovi povedlo, se trestuhodně nepovedlo jeho spoluhráči o minutu později. Roman Horák velmi nešetrně a nebezpečně fauloval olomouckého Dele Israela. Sudí neváhal ani sekundu a okamžitě vytasil červenou kartu. Od tohoto momentu nastaly těžké chvíle pro defenzivu Sparty. Olomoučtí se aktivně tlačili do útočných příležitostí a převzali iniciativu zápasu. Ve 24. minutě Martin Pospíšil tvrdou ránou trefil pouze břevno svatyně hostí, což bylo pro sparťany první vážné varování. Hanáci se nadále snažili srovnat stav zápasu a ve 36. minutě to Pospíšilovi již vyšlo! Zahrával volný přímý kop a nádhernou střelou vymetl pravý horní roh brány. O pár minut později šla Olomouc do vedení! Po střele Štěpána Langera se nejlépe ve vápně zorientoval Jáchym Šíp a odražený míč dorazil do brány. V prvním poločase k žádné změně skóre již nedošlo.

Další gól v síti Sparty, která závěr zápasu dohrávala v devíti

Obraz hry byl téměř totožný s koncem prvního poločasu. Olomouc měla nadále chuť a chtěla přidat další góly. To se domácím povedlo v 56. minutě a autorem gólu se stal Kenneth Ikugar, kterému po rychlé akci asistoval Jáchym Šíp.

Sparta, která po několika zraněních hrála závěrečnou fázi zápasu v devíti lidech, již neměla sílu na zvrat. Přesto i nadále bojovala, ale žádná vážná šance ke snížení nepřišla. V 90. minutě Sigma obléhala pokutové území Sparty, ale hosté větší rozdíl ve skóre nepřipustili, zatímco Sigma pokračovala v tlaku. Utkání skončilo výhrou Sigmy Olomouc 3:1, která potvrdila svou převahu a získala důležité tři body.

SK Sigma Olomouc B – AC Sparta Praha 3:1 (2:1)

Branky: 36. Pospíšil, 42. Šíp, 56. Ikugar – 16. Michl

Žluté karty:   65. Dohnálek (OLB) – 74. Večerka (SPB), 77. V. Novák (SPB)
Červené karty: 17. Horák (SPB)

Počet diváků: 298 Místo konání: Andrův stadion