Friisova série pokračuje, slaví páté vítězství v řadě. O jednoznačné výhře rozhodl Vitík

Třetí kolo Chance Ligy přineslo střet jasného favorita s velkým outsiderem. Dvojnásobný mistr z posledních dvou sezón, Sparta, přivítala ligového nováčka z Dukly v malém pražském derby.

Tradičně skvělá atmosféra vytvořena domácím publikem dopomohla svěřencům dánského kouče k další výhře, Sparta zůstává neporažena a dobře se naladila na následující utkání proti FCSB v 3. předkole Ligy mistrů.

Sparta jasně kontrolovala hru, skvělého Hrušku překonal svým dalším gólem Vitík

Podle očekávání se do první příležitosti ke skórování dostala Sparta. Ve 3. minutě vyzkoušel pozornost Hrušky Haraslín, leč neuspěl. Stejná situace nastala ve 14. minutě, Haraslín střílel na branku z přímého kopu, Hruška byl opět pozorný. Sparťané jasně diktovali tempo hry a v 28. minutě znovu pálil slovenský reprezentant Lukáš Haraslín, tentokrát balón neusměrnil mezi tři tyče. A opět Haraslín, levý křídelník vyslal umístěnou střelu k pravé tyči, kterou fantasticky vykryl Hruška. Z následného rohového kopu se v 38. minutě na zadní tyči prosadil Martin Vitík, pro něj se jednalo o druhý gól ze třech ligových utkání této sezóny. Dukla si žádnou šanci v prvním dějství nevytvořila a do šaten šla s jednobrankovou ztrátou.

Dukla nebyla nebezpečná ani v druhé půli. Z penalty skóroval Birmančevič

I v druhé půli byl velmi aktivní Haraslín, po rychlém protiútoku, založeném výhozem Vindahla, se ocitl zcela sám před brankářem hostů, avšak bránu přestřelil. Oživit sparťanský útok se pokusil Friis dvojitým střídáním v 65. minutě. Prosazovat se sparťanským hráčům moc nedařilo, avšak po zásahu VAR byla nařízena penalta, kterou v 81. minutě proměnil nejlepší hráč uplynulé sezóny Vejlko Birmančevič. Více akce utkání nepřineslo, Sparta si s jistotou pohlídala své vedení a zvítězila 2:0.

Hráč utkání podle 90 minut: Martin Vitík

Byl bezchybný směrem do defenzivy a aktivně podporoval útok. Svými centry nacházel své spoluhráče v šestnáctce hostů a navíc rozhodl utkání svým gólem po rohovém kopu v první půli.

Sparta Praha 2:0 Dukla Praha (1:0)

Branky: 38. Vitík, 81. Birmančevič

Karty: 45. Kairinen (ŽK), 78. Vitík (ŽK) – 52. Šebrle (ŽK)

Sestavy:

Sparta Praha: Vindahl – Vitík, Sorensen (K) (72. Ross), Zelený – Preciado, Kairinen (72. Laci), Solbakken (78. Sadílek), Ryneš – Birmančevič, Kuchta (65. Olatunji), Haraslín (65. Krasniqi)

Dukla Praha: Hruška – Vondrášek, Hašek, Peterka (K), Ludvíček – Douděra (86. Moulis), Lichý, Kozma, Šebrle (68. Pech) – Hora (68. Barac) – Mešanovič (86. Zeronik)

Rozhodčí: Daniel Vokoun

Návštěva: 16 826 diváků