Látalova show pokračuje! Chrudim doma nepřipustila žádné překvapení a porazila Jihlavu

Sobotní dopoledne přineslo klání dvou týmů z opačných pólů tabulky. V rámci 14. kola Chance Národní Ligy se proti sobě postavily Chrudim a Jihlava. Ke konečnému vítězství Chrudimi 2:1 přispěl dvěma brankami David Látal.

Nad očekávání letos skvělá Chrudim hájí vynikající bodovou bilanci, i přestože naposledy Za Vodojemem ostudně padla Viktorii Žižkov poměrem 1:5. Chrudimi patří druhé místo v tabulce, Jihlava po hrozivém úvodu do sezóny obývá až 14. místo soutěže. Bude jistě motivována, minulý týden totiž jako první tým v letošním ročníku sebrala body Zlínu. Nepřesvědčivou formu se budou oba kluby pokoušet zlomit ve vzájemném duelu, ty v posledních letech přinášely nevyzpytatelné výsledky. Naposledy odcházela s vítězstvím Chrudim po výhře 2:1 z dubnového utkání.

Divoký konec prvního dějství, již poosmé skóroval Látal

Nepřesnou úvodní desetiminutovku zápasu se snažil přerušit Toml, když si dobře naběhl na dlouhý balón od svého týmu. Nijak nedokázal balón vtěsnat mezi tři tyče a míč na zadní tyči nakonec nezachytil ani Kozojed. Otevřít skóre mohl ve 22. minutě jihlavský odchovanec, Radek Křivánek. Řítil se zcela sám na branku Šeráka, tváří v tvář chrudimskému brankáři lehce zazmatkoval a vyslal na něj lob, jenž ho nemohl ohrozit. Pravidelně skvěle chytající Šerák si tak s touto nebezpečnou situací poradil bez většího problému.

Šerák nakonec nemusel zasahovat proti střele Chytrého, který z hranice vápna vyslal ostrý projektil. Chytrý zamířil nalevo od Šerákovy svatyně. Mnohem zajímavější střelou se hned vzápětí prezentoval na druhé straně Řezníček. Jeho technický obstřel mířil do branky hostí, avšak jeden z jihlavských obránců střelu dokázal přizvednout nad brankovou konstrukci a zachránil svůj tým od inkasované branky.

Diváci byli v první půli přece jen svědky gólové radosti. Velezkušený Pavel Černý vyslal do samostatného úniku Davida Látala, nejvýraznější postava Chrudimi dokázala překonat Jágrika a otevřela gólový účet utkání. Pro čerstvého reprezentanta ČR do 21 let se jednalo o již osmou branku v aktuálním ročníku, čímž si upevnil druhou pozici v tabulce střelců.

Hráči Vysočiny dokázali velice rychle na Látalův gól zareagovat. Centrovaný balón si v pokutovém území našel teprve osmnáctiletý Michal Smutný, hned po deseti minutách strávených na hřišti se dokázal hlavou prosadit a tím uzavřel dění prvního poločasu.

Chrudim dominovala, rozhodla penalta Látala

Hned od startu druhé půle se Chrudim vrhla na svého soupeře. Mírný tlak vyústil ve faul uvnitř pokutového území na Davida Látala. Faulovaný Látal si penaltu sám vzal a s velkým sebevědomím střelou doprostřed proměnil, zajistil tak Chrudimi již druhé vedení v utkání.

Chrudim pokračovala ve své převaze a mohl z toho být gól z kopačky Hrubeše, jeho povedenou technickou střelu na zadní tyč pochvalně vytěsnil Jágrik. Z nesnází mohla Jihlavě pomoci sama Chrudim, po ztrátě na polovině hřiště se hosté dostali ke krátké kombinaci a jejich střílený centr si málem do vlastní sítě srazil Toml, avšak si mohl ulevit, bránu totiž Šeráka minul.

Nechybělo moc a Za Vodojemem se mohl oslavovat hattrick Davida Látala, opět se dostal k samostatnému úniku, který se rozhodl zakončit ze větší dálky. Látalova nepříjemná rotující střela skončila malý kousek vedle levé tyče. Mladý útočník byl opět velmi cítit a všechny pochybující o jeho kvalitách přesvědčil o opaku.

Dalšímu náporu Chrudimi musel čelit opět Jágrik, v 85. minutě vytáhl parádní zákrok proti střele Kutíka. Jihlava byla zcela bezradná a nedokázala vzdorovat hře Chrudimi. Na Jágrika se snažil vyzrát i novic na hřišti, Shobowale, avšak trestuhodně v dobré příležitosti minul branku. Jihlava se nezmohla na jakékoliv překvapení a Chrudim si díky jistému výkonu došla pro vítězství 2:1.

Hráč utkání podle 90 minut: David Látal

MFK Chrudim 2:1 FC Vysočina Jihlava (1:1)

Branky: 45. D. Látal, 55. D. Látal (pen.) – 45+3. Smutný

Karty: ŽK 33. Kutík (CHR), 57. Toml (CHR), 86. Hrubeš (CHR), 89. Shobowale (CHR), 90+5. Kejř (CHR) – 45+2. Smutný (JIH), 70. Pešek (JIH), 90+3. Marek Jarolím (trenér) (JIH), 90+5. Hošek (JIH)

MFK Chrudim: Šerák – Kozojed, Toml, Kutík, Leitner – Jan Řezníček (C), Šimek, Bauer (81. Kejř) – Hrubeš (90+2. Holub) – Černý (74. Shobowale), D. Látal (74. Kosek).
Náhradníci: L. Číž – Borkovec, Lang, Wehowský, Skwarczek, Vácha.
Trenér: Jindřich Tichai

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Chytrý, Štětka, A. Čermák (C), Farka (71. Hošek) – Pešek, M. Lacko – Křivánek (30. Křehlík), Šancl (71. Vítek), Selnar – T. Franěk (38. Smutný).
Náhradníci: Soukup – Boussou, Fugas, Sládek, Haala, Araujo-Wilson, Záhradník.
Trenér: Marek Jarolím

Rozhodčí: Volek – Žuroec, Beneš