Leverkusen pouze remizoval v Brémách. Schick vynutil soupeře si vstřelit vlastní gól

Bayer Leverkusen pouze remizoval v Brémách 2:2. Patrik Schick odehrál půl hodiny. O jeden gól se postaral, v zápise střelců však nefiguruje.

Překvapivě obtížný zápas sehrál Bayer Leverkusen na hřišti Werderu Bremen. Domácí tým vedený mladým koučem Ole Wernerem (36 let) dokázal úřadujícího šampiona obrat a v závěru srovnal na konečných 2:2.

Odpovědný defenzivní výkon domácích povolil Victoru Bonifacovi pouhé tři střelecké pokusy, zatímco kanonýr Brém Marvin Dusksch vyslal míč na branku soupeře osmkrát. Oba byli nejčastěji střílejícími hráči svého mužstva Utkání skončilo vyrovnaným zápisem xG (1,04 ku 1,06).

O góly se vedle Ducksche a Boniface postaral na straně Brém Romano Schmidt a na straně Leverkusenu obránce Werderu Felix Agu. Jeho vlastní gól si vynutila souhra Patrika Schicka a Jeremieho Frimponga.

Český útočník hledat ve vápně nabíhajícího křídelního obránce. Frimpong sám se k zakončení nedostal, míč však za zády brankáře Zetterera, nástupce Jiřího Pavlenky, stejně skončil. Branka v 77. minutě vrátila Leverkusenu naději na tři body. Následné vyrovnání v 90. minutě ji však zhatilo. V poslední minutě nastavení mířil ještě mimo tři tyče Florian Wirtz a Leverkusen tak odjíždí ze severu Německa se ztrátou dvou bodů.

Patrik Schick odehrál v utkání třicet minut plus nastavený čas. Svůj gólový účet v aktuálním ročníku Bundesligy si otevřít nedokázal a kvůli zásahu Aguho svítí u českého reprezentanta rovněž nula asistencí. Další utkání čeká Leverkusen v úterý v DFB-Pokal s druholigovým Elversbergem.