Slovensko remizovalo se Švédskem 2:2 po výborném výkonu Strelce

Slovensko dokázalo v těžkém souboji proti Švédsku vydřít bod po remíze 2:2. Zápas plný zvratů nabídl atraktivní podívanou, ve které vynikl zejména dvougólový hrdina Dávid Strelec.

Dramatický první poločas

Slováci vstoupili do utkání aktivně a již v 10. minutě se dostali k první vážnější šanci. Haraslín se probojoval po levé straně a jeho centr našel Pekaríka, jehož střelu se ještě pokusil hlavou dorazit Strelec. Švédská obrana však dokázala situaci zvládnout. Krátce nato zkoušel štěstí i Bénes, jehož pokus ale zlikvidoval brankář Johansson.

Severský tým se začal prosazovat okolo 25. minuty, kdy nejprve Gyökeres přestřelil branku a chvíli poté Kulusevski těsně minul. Švédové se však dočkali ve 25. minutě, kdy Ayari využil chaosu v pokutovém území a překonal Rodáka. Švédové převzali iniciativu a za chvíli přidali druhý gól, tentokrát se prosadil Sema.

Slovensko se ale nevzdalo. V závěru prvního poločasu Slováci zvýšili tlak a podařilo se jim snížit. Po Dudově střele se k odraženému míči dostal Strelec, který neměl problém trefit odkrytou branku a vrátil svůj tým do hry.

Slovenský tlak přinesl vyrovnání

Ve druhém poločase byli Švédové zpočátku opět nebezpečnější a několikrát ohrozili Rodáka, který však svůj tým podržel. Slováci se postupně začali zvedat a jejich tlak narůstal. Vavro v 60. minutě vystřelil z větší vzdálenosti, ale Johansson jeho pokus vyrazil. Tým Francesca Calzony stupňoval pressing a v 72. minutě se dočkal zaslouženého vyrovnání. Po Suslovově střele, kterou švédská obrana zblokovala, se k míči dostal Haraslín, jenž přesným pasem našel Strelce, který přidal svůj druhý gól v zápase.

Švédové se pokusili rychle zareagovat, ale Eliassonova střela z dobré pozice skončila nad brankou. V závěru měl ještě velkou šanci Haraslín, když se po rychlém úniku dostal ke střele zpoza pokutového území, ale jeho pokus těsně minul pravou tyč.

Slováci se díky zlepšenému výkonu ve druhé půli mohou těšit z dalšího bodového zisku. V dalším zápase je čeká duel v Baku proti domácímu Ázerbájdžánu, kde budou chtít potvrdit svoji formu a udržet se na špici tabulky. Švédové se i přes ztrátu bodů udrží na prvním místě díky lepšímu skóre, ovšem závěrečná fáze kvalifikace slibuje napínavý boj o postupové příčky.

Branky: 44. Strelec (Duda), 72. Strelec (Haraslín) – 25. Ayari, 32. Sema (Gyökeres)

Karty:   18. Vavro (SVK), 51. Suslov (SVK), 61. Duda (SVK), 90+3. Gyömbér (SVK) – 40. Douglas (SWE), 61. Karlström (SWE)

Slovensko: Rodák – Pekarík (90. Gyömbér), Vavro, Škriniar (C), Hancko – Duda (75. Bero), Lobotka, Bénes – Suslov (90. Ďuriš), Strelec (80. Boženík), Haraslín (90. Tupta).
Náhradníci: Ravas, Takáč – Hrošovský, Kozlovský, Rigo, Šatka.
Trenér: Francesco Calzona

Švédsko: Johansson – Douglas (62. Lindelöf), Hien, Gudmundsson – Eliasson (90+2. Krafth), Ayari (62. Larsson), Karlström, Salétros, Sema – Gyökeres, Kulusevski (C).
Náhradníci: Nordfeldt, Zetterström – Augustinsson, Bergvall, Bolin, Elanga, Nanasi, Olsson, D. Svensson.
Trenér: Jon Dahl Tomasson

Rozhodčí: Mariani – Bindoni, Tegoni (ITA)