Viktoria Plzeň měla zápas v Řecku skvěle rozehraný, nakonec bere pouze bod

PŘÍMO ZE SOLUNĚ: Viktoria Plzeň měla před sebou těžkou zkoušku, na horké řecké půdě vyzvala v rámci třetího kola ligové fáze Evropské ligy domácí PAOK Soluň.

Jen pro připomenutí, v prvních dvou duelech Viktoria získala dva body za dvě remízy, 3:3 ve Frankfurtu a domácí bezbrankové remíze s Ludogorcem Razgrad.

Viktoria měla fantastický vstup do zápasu, již ve třetí minutě vybojoval Matěj Vydra balon na ose hřiště, následnou technickou ránu Šulce domácí brankář pouze vyrazit a pohotový Prince Adu dorazil míč do sítě. Jenomže radost byla předčasná, VAR odhalil velmi těsný ofsajd plzeňského střelce. Jen o chvilku později přišla další obrovská šance Viktoriánů. Lukáš Kalvach poslal krásný balon do vápna, kam si naběhl Matěj Vydra, jenž byl sám před gólmanem, avšak balon poslal trestuhodně nad branku. PAOK odpověděl příležitostí v desáté minutě, Sastre nicméně z vápna rovněž branku Jedličky přestřelil. V další šanci hlavičkoval na zadní tyči Taison, jeho pokus mířil na zadní tyč, branku ale minul.

Po půl hodině hry Plzeň dostala míč do sítě podruhé a tentokrát již po konzultaci s kolegou u vida byla branka uznána. Cadu dobře zasekl balon na levé straně, jeho následný centr prodloužil Prince Adu na zadní tyč, kam si naběhl Milan Havel a neomylně s pomocí břevna dostal míč do sítě. A to navíc nebylo vše, jelikož krátce před koncem prvního poločasu dostala Viktoria míč do sítě ještě jednou. Prince Adu tentokrát dostal vynikající rychlou přihrávku na levé straně, následně prověřil brankáře Kotarskiho, který míč neudržel ve svých rukavicích a Matěj Vydra poté dopravil hrací předmět na místo určení. Západočeši prožili poločas snů, nad PAOKem vedli 2:0.

Na startu druhého poločasu se dostal ke střele Jonny Otto, jeho pokus srazil nebezpečně Milan Havel, Jedlička nicméně dokázal oheň uhasit vyboxováním míče nad branku. Na druhé straně odpověděl Prince Adu, který se dostal se štěstím k míči, následně vyzkoušel pozornost domácího brankáře střelou k pravé tyč, Dominik Kotarski tam byl včas. Stejný hráč se nedlouho poté dostal do dalšího zakončení, po centru Sojky ovšem prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Dvacet minut před koncem fauloval ve středu hřiště za žlutou kartu Sampson Dweh, a přestože již jednu v zápase měl, musí předčasně do sprch.

Domácí fotbalisté vycítili v přesilovce šanci, drali se více do útoku, svůj tlak postupně stupňovali, v první velké šanci zakončoval u první tyče střídající Čalov, Plzeň reflexně zachránil brankář Martin Jedlička. Na startu poslední desetiminutovky normální hrací doby se Giannis Konstantelias dobře otočil s míčem na hraně malého pokutového území, jeho rychlou ránu dokázal opět zkrotit Martin Jedlička. PAOK si následně vybojoval rohový kop, místo ohrožení branky Jedličky mohl zápas rozhodnout Erik Jirka, který z rychlého brejku mířil sám na brankáře Kotarskiho, tomu se snažil balon protlačit do sítě mezi nohy, to se mu nicméně nepovedlo. A tak udeřilo na druhé straně, domácí se bleskově dostali s míčem na opačnou stranu, centr z pravé strany hlavou uklidil do sítě pohotově Tárik Tisúdali. Když už to vypadalo, že nadějný výsledek Viktoria udrží, domácí přece jen srovnali na konečných 2:2, centr z pravé strany vrátil před branku Mady Camara, kde ho hlavou uklidil do sítě Baba Rahman. Viktoria Plzeň ani třetí zápas v Evropské lize neprohrála, avšak je z toho pouze třetí remíza.

PAOK Soluň – FC Viktoria Plzeň 2:2

Branky: 84. Tísúdálí (Despodov), 90+3. Rahman (M. Camara) – 32. Havel (Adu), 39. Vydra (Adu). ŽK: 82. Tísúdálí (SOL) – 11. Dweh (PLZ), 41. Marković (PLZ). 2.ŽK=ČK: 70. Dweh (PLZ). ČK: 90+4. Miroslav Koubek (PLZ). Diváci: bude doplněno.

Držení míče: 74 % : 26 %. Střely na branku:8:6. Střely mimo: 8:5. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 4:3. Fauly:4:10.

PAOK Soluň: Kotarski – Sastre (65. Rahman), Kędziora, Colley, Otto (76. Čalov) – M. Camara, Bakayoko (59. Schwab) – Živković (C), Konstantelias, Taison (65. Despodov) – Thomas (65. Tísúdálí).

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Dweh, Marković, Jemelka – Havel, Sojka (77. Červ), Kalvach (C), Cadu – Vydra (61. Jirka), Šulc – Adu (73. Hejda).

Rozhodčí: Schnyder – M. Zürcher, B Zürcher (všichni SUI).