Viktoria Plzeň si po sedmi letech zahraje Evropskou ligu! Vyhrála i čtvrtý duel v předkole

PŘÍMO Z EDINBURGHU: Viktoria Plzeň nastoupila ve čtvrtek večer ve vyprodaném Tynecastle Parku v Edinburghu k odvetnému zápasu play off Evropské ligy. Z prvního zápasu si přivezla vedení o jeden gól.

Domácí Heart of Midlothian vstoupili do domácí odvety s velkou vervou, rychle se snažili ztrátu dohnat, v prvních minutách měli rozhodně více ze hry, brankář Marián Tvrdoň ovšem zasahovat nemusel. Jako první se tak snažil ohrozit branku soupeře Lukáš Kalvach, avšak po centru Jemelky netrefil ideálně balon z hranice vápna. Lépe si nevedl ani Pavel Šulc, který pro změnu minul zařízení. Skoti více drželi balon u svých kopaček, jenomže obrana Viktorie je do žádného zakončení nepouštěla. Až ve 36. minutě mohl domácí fanoušky rozveselit Vargas, který ovšem zaváhání Tvrdoně na první tyči po dlouhém autu nepotrestal, branku přestřelil. Velkou šanci těsně před koncem poločasu měl i Daniel Vašulín, který byl zcela sám před gólmanem, stoprocentní příležitost ovšem i s pomocí teče zahodil. V úvodním poločase tak branka nepadla.

I na startu druhého poločasu byl k vidění stejný obraz hry. Vše se snažil znovu změnit střelou z úhlu Daniel Vašulín, Gordon ho ovšem vychytal. Nedlouho poté zase mířil po standardce Kalvacha Havel pouze nad branku. Krátce po hodině hry měl další velkou šanci Vašulín, tentokrát byl sám na ose hřiště, brankář domácího celku znovu proti němu skvěle zasáhl. Z další šance už ale přece jen pro Plzeň zapršelo. Pavel Šulc získal balon na vlastní polovině hřiště, míč do vápna následně poslal z pravé strany Jan Kopic, po sklepnutí Vašulína si míč vzal na hraně vápna na paškál Lukáš Červ a plzeňský záložník poslal balon nechytatelně k tyči. Závěr zápasu už si Plzeňané zkušeně pohlídali, Heart of Midlothian porazili i v odvetě 1:0, mohou se tak těšit na ligovou fázi Evropské ligy, kam se podívají po sedmi letech.

FC Viktoria Plzeň

Heart of Midlothian FC – FC Viktoria Plzeň 0:1

Branky: 76. Červ (Vašulín). ŽK: 57. Grant (HEA), 90+4. Kent, 90+4 Taylor (HEA). Diváci: bude doplněno.

Držení míče: 51 %:49 %. Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:10.

Heart of Midlothian FC: Gordon (C) – Kent, Kingsley, Rowles – Taylor, Boateng, Devlin (82. Forrest), Penrice (67. Oda) – Boyce (72. Dhanda), Vargas (82. Wilson), Grant (67. Spittal).

FC Viktoria Plzeň: Tvrdoň – Kopic, Havel, Dweh, Jemelka, Cadu – Šulc (90+2 Slončík), Červ, Kalvach (C), Sojka (58. Vydra) – Vašulín (87. Hejda).

Rozhodčí: Kabakov – Margaritov, Valkov (všichni BUL).