Hlavní obsah
Práce a vzdělání

Je velký rozdíl, zda si chcete sehnat práci, nebo práci zkrátka potřebujete?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

14. 11. 12:30

V článku se chci zaměřit na přijímací pohovor na libovolné pracovní místo a jasně popsat, jak by měl člověk jednoduše vystupovat a proč. Zároveň s ohledem na budoucnost a AI.

Článek

Každý z nás alespoň někdy v životě absolvoval pracovní pohovor za účelem získání pracovního místa. S tímto procesem se ovšem pojí nervozita, která může uškodit.

Zásadním problémem, který se bude neustále prohlubovat je to, že jsou lidé od pradávna zvyklí pracovat pro peníze, což obvykle vyúsťuje v situaci, kdy člověk bez práce nemá peníze. Když už se o nějakou práci pokusí (za účelem získání příjmu), tak bývá na pohovoru nervózní a může dokonce i lhát. To vše z toho důvodu, že tu práci, a tedy i peníze, zkrátka POTŘEBUJE.

Na druhou stranu se lze setkat s člověkem, který by tu práci nepotřeboval, ale zkrátka ho ta činnost naplňuje nebo jej kupříkladu pracovní kolektiv činí šťastnějším. Tento člověk bývá více v klidu, jelikož se o peníze bát nemusí a nejsou pro něj hlavní motivací (tím netvrdím, že by tu práci dělal úplně zdarma).

Zásadní pointou je si uvědomit rozdíl, jak se chováme, když něco CHCEME vs. když něco POTŘEBUJEME. Protože on to velký rozdíl je a může hrát roli.

Podle mě je vždy lepší ten druhý způsob, kdy je člověk klidnějším a NEPOTŘEBUJE PRACOVAT PRO PENÍZE. Ale jak toho dosáhnout? Je potřeba, aby se lidé naučili nějakým způsobem investovat nebo alespoň dělali dílčí kroky k tomu, aby pro ně mohla být práce zábavou a byli v ní skutečně produktivnější, nenechali si od šéfa kálet na hlavu, protože to zkrátka nebudou mít zapotřebí, budou již mít své zdroje. O následcích na zdraví nemluvě.

I vzhledem k tomu, že díky nástupu umělé inteligence, přijde o místo spoustu lidí a nebude tolik potřeba nabírat nové, bude potřeba odstoupit od konceptu práce pro peníze. Co se ale stane s námi, kteří investovat neumí? Nebo se všichni naučíme investovat?

Možná můj článek budete vnímat jako utopii, ale v budoucnu se bude muset něco diametrálně změnit!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz