Hlavní obsah
Názory a úvahy

Češi kvůli videu vykupují Nutellu. Je to spíš k pláči než k smíchu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Nákupy za hranicemi se někdy vyplatí

9. 11. 17:08

Vynikající dánský seriál „Vláda“ v jedné z epizod ukazuje, co radí politikům jejich marketéři. Když jim klesá popularita, nabádají je, aby co nejvíce využili sociální sítě a pokusili se nahnat body.

Článek

Nejvíce zabírají domácí mazlíčci, vaření nebo populisticky laděné exhibice, na nichž se politici předvádí. Každému, kdo se v této branži vyzná je jasné, že podobnou taktiku doporučili neoblíbenému českému premiérovi Fialovi jeho „spin doktoři“. Právě kvůli nim se nejen u nás, ale také v zahraničí ztrapnil svým nákupem v sousedním Německu. Ve svém pořadu „Otázky a odpovědi z Kramářovy vily“ se voličům pochlubil, že v rámci pracovní návštěvy na Karlovarsku si zajel sousedního Německa a udělal tam „malý kontrolní nákup“. Názorně ukázal, že pořídil devět podle něj „běžných věcí“: máslo, mléko, chléb, kečup, vajíčka, rajčata, ale také Nutellu, Coca colu a čokoládu Milka.

Zjistil přitom to, co už dávno víme, totiž že nákup v Německu je leckdy levnější. A navíc si postěžoval, že v Německu mají větší balení. Nejvíce ho rozčílilo, že cena pomazánky Nutella je téměř dvojnásobná než u nás. Slíbil proto, že se obrátí na výrobce a bude chtít vysvětlení. Jak to asi dopadne, si lze snadno představit.

Jeho groteskní video se stalo hitem internetu a způsobilo nejen velký mediální poprask, ale ještě něco mnohem horšího. Čechy totiž znovu nahnalo do supermarketů v zahraničí, kde vzali útokem regály s nezdravými sladkostmi Nutellou a Milkou. Zatímco ve světě probíhá kampaň „Řekněte Nutelle ne!“ (s ohledem na složení této pomazánky, jež se ze dvou třetin skládá z cukru a palmového tuku), u nás ji „shopaholik“ Fiala udělal velkou reklamu. Na vlastní oči jsem tento týden viděla, jak si Češi kupují v Německu velké zásoby a mají radost z toho, že je výhodně pořídili, dokonce v krásném „vánočním“ balení.

Premiérova nepodařená reklamní kampaň je tak v zemi, která vévodí žebříčkům obezity a cukrovky, spíš k pláči než k smíchu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz