Hlavní obsah
Názory a úvahy

Čeští politici by měli mít na hlavě nápis: Škodí zdraví národa!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Facebook.com/Andrej Babiš

Přednáška Andreje Babiše

11. 11. 9:59

Tento týden se český národ dočkal nečekané zábavy. Nejprve se stalo hitem sociálních sítí bizarní video premiéra Fialy, pár dnů na to ho však překonal ještě hloupější nápad Andreje Babiše.

Článek

Mimo jiné je důkazem, že Babiš se dodnes nevyrovnal s faktem, že ho Petr Fiala vystřídal v premiérském křesle, na němž mu tolik záleželo. Snaží se proto na sebe za každou cenu přilákat pozornost a Fialu neustále kritizuje, i když by měl s ohledem na své četné hříchy raději mlčet. Také tentokrát tak učinil takovým způsobem, že už dávno sesadil z trůnu dosud nejvíce zesměšňovaného českého politika Milouše Jakeše. V reakci na Fialův německý nákup natočil přednášku na téma „Nutella“, která dokonce zastínila jeho legendární skeč na téma „Motýle“.

Zatímco Fialu káral za to, že nakupoval v Německu, pochlubil se, že byl v italském Piemontu. „Tam vyrábějí tu Nutellu. Víte, kdo to vymyslel? Kuchař Ferrero před padesáti lety,“ kázal dramaticky za stolem s několika skleničkami oblíbené pomazánky v popředí. A pak ještě poučoval: „Oni tam mají ty oříšky“ a ukázal jich plný sáček.

Tím ovšem jeho show neskončila. Poté se ještě pochlubil, že si přivezl sazenice oříšků z Piemontu, „tatínka a maminku“ a že je zasadí. Coby samozvaný výživový specialista národ poučoval, že oříšky jsou zdravé a vypočítával sedm důvodů, proč je tomu tak. Osvětu ukončil zvoláním: „Ať žije Nutella!“

Coby „ne-politik“, který nikdy neváhal klamat veřejnost, ovšem zamlčel několik velmi zásadních faktů. Především to, že Nutella zázračných oříšků obsahuje pouhých 13 procent, zatímco dvě třetiny obsahu tvoří kontroverzní tuky a škodlivé cukry! Nebo že jeho osvícenější kolegové vyhlásili Nutelle bojkot, například někdejší francouzská ministryně životního prostředí Royalová. Zatímco jí vadilo, že výrobci Nutelly používají příliš mnoho palmového oleje a přispívají tak devastaci planety, její kolegové chtěli na Nutellu uvalit zvýšenou daň, protože konzumace sladkostí přispívá k nárůstu obezity.

Před několika lety dokonce firma Ferrero prohrála soud s německou spotřebitelskou organizací, která ji zažalovala kvůli tomu, že podvádí zákazníky. Podobně jako Andrej Babiš se totiž snažila vzbudit dojem, že je zdraví prospěšná. Aby dosáhla svého cíle, klamavě uváděla množství tuku a cukru v pouhých 15 gramech výrobku, zatímco se běžně používá množství 100 gramů. Soud nakonec uznal, že jde o podvod na zákazníky a kromě pokuty nařídil, že firma musí změnit etikety a uvádět skutečné množství tuku a cukru ve 100 gramovém množství.

Je vrcholem cynismu, že dva vrcholní čeští politici kvůli honbě za přízní voličů dělají obrovskou reklamu výrobku, který rozhodně neprospívá zdraví, namísto toho, aby se zaměřili na potřebnou osvětu a snažili se nadměrnou konzumaci sladkých výrobků co nejvíce omezit. Tím spíše, že Česko trápí epidemie cukrovky a obezity.

Zdroj: Facebook

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz