Hlavní obsah
Umění a zábava

Emma Smetana: hvězda přiblblé pohádky pro dospělé. A hloupých výroků k tomu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: TMBK Facebook

Z Emmy Smetany si často střílí i grafik TMBK

4. 11. 12:24

Seriál televize Prima „Eliška a Damián“ vyprovokoval takovou vlnu reakcí jako žádný jiný u nás. Nestalo se tak ani tak kvůli jeho mizerné kvalitě, ale spíše způsobu, jakým jej neustále obhajovala představitelka Elišky Emma Smetana.

Článek

Zatímco její herečtí kolegové až na výjimky moudře mlčí a zbytečně tak nedráždí televizní publikum, Emma Smetana s mimořádnou dávkou arogance seriál neustále obhajuje a aspiruje tak na hvězdu nejhloupějších výroků tohoto roku. Kromě toho, že si při každé příležitosti pochvaluje, jak si natáčení báječně užila (jako by to diváky zajímalo), neúnavně se snaží obhájit, proč vlastně tuto roli coby úspěšná zpěvačka přijala.

V rozhovoru pro televizi Blesk například tvrdila, že vzít roli Elišky vůbec neváhala, „protože absolutně důvěřovala tomu scénáři, který je podle ní výjimečně dobrej.“ A ještě s arogancí sobě vlastní dodala, „že to intuitivně věděla.“ Tím ovšem zdaleka její opěvování „blbosti století“, jak ho cupovali diváci, nekončilo. Pochvalovala si také, že herci, kteří v ní hrají „jsou extrémně talentovaní“ a že jim předpovídá velkou budoucnost. Snad nejtrapnější byl její patolízalský výrok, „že by duchovní matce tohoto seriálu Lence Hornové svěřila veškerou televizní tvorbu v této zemi.“

„Elišku a Damiána“ však nepodržel ani generální ředitel Primy Marek Singer, ba naopak. Ten se k vysmívanému propadáku letošní sezóny postavil čelem a překvapivě se ztotožnil s kritikou, kterou „vlajková loď“ Primy schytala ze všech stran. Na nedávné konferenci mediálních a marketingových odborníků „Czech Internet Forum 2023“ přiznal, že Prima udělala řadu chyb a poučila se z nich. Některé z nich konkrétně uvedl, ale zachoval se přitom jako gentleman. Diplomaticky zmínil, že „silou nelze otočit veřejné mínění na jednu osobu“. Asi se nelze divit, že si téměř každý, kdo mediální exhibice kolem „Elišky a Damiána“ sledoval, dosadil za tuto jednu osobu právě jméno Emmy Smetany. Další chybou podle něj bylo vyvolávat u diváků nereálná očekávání. „Nesmíme mást diváky. Ona je to taková docela přiblblá pohádka pro dospělé, ale marketingově jsme ji prodávali způsobem, že lidé čekali, že uvidí Marii Terezii , a tu samozřejmě neviděli.“

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz