Hlavní obsah
Lidé a společnost

Největší lásky knížete Schwarzenberga by vydaly na milostný román

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Wikimedia

Karel Schwarzenberg ženy okouzloval

14. 11. 13:33

Kníže Karel Schwarzenberg se coby charismatický a společenský muž s významným postavením těšil nemalé přízni žen a jeho soukromý život rozhodně nebyl nudný.

Článek

Jak dramatické manželství, tak jeho četné paralelní vztahy by se mohly stát námětem velkého milostného románu, ostatně léta plnily stránky bulvárních médií. Je ale mimo jakoukoliv pochybnost, že se jeho „femme fatale“ stala manželka Therese. Už jako dvacetiletý se s ní potkal ve Vídni na společenské akci pro diplomaty a už tehdy si pomyslel, že ona je ta pravá. Nicméně, vzali se až o deset let později, kdy bylo jeho postavení mnohem lepší. Zprvu chudý aristokrat, jehož rodina přišla v Čechách o veškerý majetek, totiž v šedesátých letech pohádkově zbohatl. Díky tomu, že ho adoptoval strýc Jindřich a učinil z něj dědice rozsáhlého majetku a jednoho z nejbohatších rakouských šlechticů.

V manželství se narodily tři děti, jenže Karel časem zjistil, že poslední syn není jeho a podezření potvrdil na základě testů otcovství v roce 1988 dokonce soud. Skutečným otcem Karla Philippa se stal rakouský průmyslník a politik Thomas Prinzhorn, který ho také poté adoptoval. ásledoval rozvod, v němž se kolem Therese točili „mlsní kocouři“, jak je sám kníže označoval, avšak po dvaceti letech se exmanželé zase dali dohromady a v roce 2008 se v tichosti znovu vzali.

Je paradoxem, že nevlastního syna má kníže ze všech dětí nejraději a při každé příležitostí říká, že se „ten kluk strašně podařil“. Jak hluboký k němu má vztah dokazuje skvělý dokument „Můj otec, kníže“, který natočila Schwarzenbergova dcera Lila. Pasáž, věnovaná nemanželskému synovi, který si získal celou rodinu, oba dohnala k slzám. Karel Filip, přezdívaný Witti, bez problémů vychází s vlastním i nevlastním otcem a oba má stejně rád.

Další těžkou zkouškou se v osudovém vztahu Karla a Therese se stal její těžký úraz na lyžích, při němž na dlouho ochrnula po celém těle. Díky pevné vůli a důsledné rehabilitaci se však postupem času Therese téměř uzdravila a nakonec Karla přežila.

Adéla Hofmanová

Zdroj: Česká televize: Třináctá komnata Karla Schwarzenberga, Modrá krev, Film “ Můj otec, kníže" ,Wikipedia

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz