Hlavní obsah
Názory a úvahy

Opravdu premiérovi uniká podstata podnikání?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

19. 9. 10:06

A zřejmě není sám. Ale ti ostatní, kteří nadávají na Babiše kvůli drahým potravinám aspoň neřídí stát.

Článek

Premiér obvinil Babiše, že to on stojí za drahotou našich potravin… S překvapením jsem zaznamenal, že se řeší spíše to, jestli je v Babišově moci ceny snížit, než to, proč by to měl udělat.

Smyslem podnikání je přece zisk. Víme to všichni a nikdo to nezpochybňuje. S jedinou výjimkou. Za drahé potraviny prý může nenasytnost Babiše - podnikatele, protože on - světe div se - podniká! Jako každý podnikatel se snaží v daných mantinelech vytvářet maximální možný zisk. Kdyby se choval jinak, byl by blázen a mezi podnikateli na tomto levelu blázny nehledejte. Ale vymezit ty mantinely lépe, to je moc pracné a pro naši vládu zjevně složité.

Možná, až Babiš premiéra poslechne, tento pak požádá třeba Škodu, aby škrtem pera zlevnila auta. A budou následovat další a další a to by v tom byl čert… Vypadá to jako ironie, ale logika je to stále tatáž. Premiérova…

Dobro došli.

A kdyby Babiš podnikal se ztrátou, nepochybně bychom poslouchali jaký je mizerný manager (a ten by chtěl vést republiku…?).

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz