Hlavní obsah

duchodová reforma, řešení

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

23. 2. 10:51

Problematika důchodového deficitu

Článek

Ćetl jsem velmi inteligentní názor ,kolik peněz se vyplatí za důchody, kolik to stojí stát a takové ty nesmysly co nám předkládají oficialní činitelé a různí inteligenti z NERV a  p.Můj osobní postoj je velice pragmatický založen na prosté matematice 5 třídy. Průměrná mzda je v naší republice kolem 40 000 Kč ,odvody z toho do důchodového systému jsou 29%,součet odvodů zaměstnavatele a zaměstnance, tzn. plyne 140 000 za pracujícího ročně .Počet pracujících ,myslel jsem ,že je 5,5 mil.dle sdělení našich představitelů je to 6 mil. Tzn. 6 mil x 140 000 je 840 miliard korun ,které by měli plynou od pracujících do státní pokladny na důchody.Výdaje jsou jen 588 miliard.Kam tedy ročně přichází těch 250 miliard určených na důchody.Je to ve skutečnosti idealní stav,který může být ovlivněn ale jen nemocností ,ale to je částka v řádu 10miliard.Pokud neplatí někdo z pracujících tyto částky tak nejsme v demokratické společnosti ale v anarchii,a je na státu aby zajistil rovnost všem lidem stejnou.Takže,jestli nevybere stát tuto částku,někomu dává úlevy,jako např.podnikatelům tak atˇ si to hradí ze svých zdrojů,nevymlouvá se na to ,že důchodový systém je v deficitu,což je hrubá lež ,což Vám těm expertům dokázal žák 5 třídy.

Závěr:Naučit se počítat a přestat lhát lidem

Musil

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz